DP-Life
Стройка, высотки и счастливые дети: как выглядел ж/м Тополь в советское время…
В сети появились фото жилмассива Днепра Тополь в советское время. Снимки корреспондент «ДП» нашел в группе Типичный Тополь. Смотрите также: Моменты прошлого Днепра: как строили высотку на Тополе 40 лет назад (Фото). Новый мост, Яворницкого…
Не пропустите новости
Скоро в Днепре откроется бесплатный каток
Совсем скоро, 15 ноября, в центре Днепра на площади Героев Майдана откроется ледовый каток. Под открытым небом откроют ледовую арену общей площадью почти 2 тысячи квадратных метров. Вход будет бесплатным. За 40-минутный сеанс на катке…
Политика
Партия Тимошенко потратила 100 миллионов гривен на рекламу в Днепре и Украине
Всеукраинское объединение «Батькивщина» потратило на рекламу своего «Нового курса» около 100 млн. грн. Об этом корреспондент «ДП» узнал в пресс-службе Комитета избирателей Украины. В апреле-июне партия потратила на пропагандистскую деятельность 24,8 млн грн, а в июле-сентябре…
Не пропустите новости
В Днепре можно бесплатно взять хлеб: не сочтите за подачку
В Днепре на Левом берегу по инициативе местного жителя можно бесплатно взять хлеб. Об этом корреспондент «Днепровской панорамы» узнал на Фэйсбук странице группы Райончик.     Подписывайтесь на нашу страницу в Facebook. Подписывайтесь на наш канал в Telegram. 
Не пропустите новости
Сегодня в Днепре нельзя грубить начальству, но можно заводить служебные романы
 Сегодня, 12 ноября, в календаре дат   Всемирный день борьбы с пневмонией День воздержания от грубости начальству День служебных романов День видимого дыхания на холоде День творческих осуществлений День Конституции Азербайджанской Республики Народный календарь 12…

У Дніпрі вшанували пам’ять українського дисидента Василя Макуха

6 дней назад, 17:40

Шостого листопада у Дніпрі вшанували пам’ять відомого українського дисидента Василя Макуха. Півстоліття тому на знак протесту проти окупації Чехословаччини радянськими військами він вчинив акт самоспалення. Громадянську панахиду провели на кладовищі на вул. Янтарній, де поховано борця з тоталітарним режимом.

«Нам усім варто пам’ятати про вчинок цієї людини, жити так, щоб не було соромно перед такими самовідданими героями, яким був Василь Макух. Це – частина нашої історії, і якомога більше людей повинні її знати. Саме тому міський голова Борис Філатов видав розпорядження, щоб цю пам’ятну дату Дніпро вперше відзначив на загальноміському рівні», – зазначив представник мерії Андрій Замковий.

Згадати історію життя Василя Макуха зібралися небайдужі містяни, працівники консульства Чеської Республіки у Дніпрі та представники міськради.

«Василь Макух кинув виклик радянській системі і переміг. Адже нині – в день, котрий відзначали його ідеологічні вороги, – вже ніхто не ходить вулицями з червоними прапорами», – сказав депутат міської ради Дніпра Павло Головаха.

 Під час Другої світової війни Василь Макух воював у складі Української повстанської армії. Був засланий до Сибіру, де зустрів дружину Лідію. Згодом подружжя переїхало на батьківщину жінки – у місто Дніпропетровськ. Після хвиль репресій тоталітарного режиму Василь Макух виїхав до Києва. 5 листопада 1968 року – за декілька місяців після того, як радянські війська увійшли до Праги, та напередодні чергової річниці Жовтневої революції – дисидент здійснив акт самоспалення на столичному Хрещатику.

Радянській владі не вдалося приховати вчинок Василя Макуха.

«Першим прикладом самоспалення на знак протесту проти окупації був саме вчинок Василя Макуха. 19 січня 1968 року чеський студент на Вацлавській площі також підпалив себе на знак протесту проти окупації. Історія повторилася. На Вацлавській площі є пам’ятний знак на честь цього студента. Для Чеської республіки він – національний герой», – зазначила помічниця консула Чехії у Дніпрі Наталя Андреєва.

А днями у Празі (Чехія), на вулиці Українській, відбулося відкриття мосту й пам’ятної таблички на честь Василя Макуха. Під час церемонії пролунали чеський та український гімни.

Оставить комментарий

Оставьте первый комментарий.

Читайте также