Завтра Днепр останется без газа на 5 дней. Новости Днепра
События
Завтра Днепр останется без газа на 5 дней
С 22 по 26 октября в некоторых районах Днепра отключат газоснабжение. Это связано с проведением технических работ. Об этом сообщает ПАО «Днепрогаз». Адреса, по которым не будет газа: Индустриальный район: вул. С. Ковалевської, 53; вул. С.…
DP-Life
Страшное ДТП забрало жизнь актрисы «Дизель шоу»: неизвестные факты о ней, реакция…
Вчера в жутком ДТП под Киевом трагически погибла звезда «Дизель-шоу» Марина Поплавская. Ей было 46 лет. Спасатели говорят, она сидела на переднем сиденье и удар пришелся как раз на нее, шансов выжить не было. Столкновение автобуса…
Ад, длинною в несколько месяцев: как советские воины обороняли Днепр (Видео). Новости Днепра
DP-Life
Ад, длинною в несколько месяцев: как советские воины обороняли Днепр (Видео)
Мемориальный комплекс «Безымянная высота» посвящен советским воинам, погибшим в боях с немецко-фашистскими захватчиками за город Днепр в августе 1941 года. Мемориал находится на улице Братьев Трофимовых 340. Сооружен комплекс «Безымянная высота» в Днепре в 1970 году. Об этом…
События
Райский уголок на берегу Днепра: как выглядит яхт-клуб «Сич» в осеннее время…
Яхт-клуб Сич на ж/м Победа-6 является одним из наиболее излюбленных красочных мест отдыха днепрян в любое время года. Фотокорреспондент «ДП» запечатлел, как выглядит яхт-клуб в красках осенней поры. Напомним, что ранее мы публиковали фоторепортаж осенней…
"Ощути комфорт движения": в Днепре предлагают удобно на машине добраться на работу. Новости Днепра
События
«Ощути комфорт движения»: в Днепре предлагают удобно на машине добраться на работу
В Таромском появилась добрая услуга — можно с комфортом на машине ездить на работу. Об этом корреспондент «ДП» узнала на Facebook странице Ростислава Щетинникова. «Ищу постоянных попутчиков. Маршрут движения и время обсудим индивидуально, чтобы всех устроило)…

У мерії Дніпра розповіли про основні пріоритети головного фінансового документа міста на 2019 рік

2 недели назад, 16:25

Нинішній бюджетний рік на фінішній прямій. У міськраді Дніпра вже розпочали роботу над формуванням нового кошторису. Наразі визначено основні пріоритети. Так, відомо, що наступний бюджет міста сягне близько 15 млрд. грн. Це майже на мільярд більше цьогорічного.

«Ми входимо у спокійний бюджет. Було багато розмов і складних очікувань щодо ідей Міністерства фінансів.

Зокрема, стосовно збільшення реверсної дотації (перерахування у держбюджет частини доходів міста), щодо покладання на муніципальний кошторис усіх пільг та субсидій, зокрема на комунальні послуги.

Та завдяки небайдужим депутатам, Асоціації міст України та меру Дніпра Борису Філатову бюджет місцевого самоврядування у 2019 році не зазнав великих потрясінь», – зазначив заступник міського голови Дніпра Володимир Міллер.

Крім цього, у наступному кошторисі є й позитивні прогнози розвитку економіки та зростання прожиткового мінімуму. У мерії це називають спокійними показниками руху вперед та збереженням «статус-кво».

Мінімальна зарплата в Україні має зрости майже на 11% – з 3 тис. 723 грн до 4 тис. 123 грн.

Основними джерелами наповнення бюджету міста є податок з доходів фізичних осіб, земельні податки та єдиний податок, який посідає третє місце. Це свідчить про сприятливий клімат для підприємництва у Дніпрі.

Традиційно понад половину бюджету піде на соціально-культурну сферу. Це – утримання муніципальних закладів освіти, культури, спорту, молодіжної політики, медицини та соціальної сфери, а також дотримання соціальних гарантій для пільгових категорій мешканців міста.

Водночас філософія міського бюджету-2019 відрізняється від попередніх років. Так, спочатку буде заплановане фінансування міських господарських процесів, які хвилюють громадян та від яких залежить комфорт і безпека їхнього життя, – прибирання та ремонти доріг, поточні й капітальні ремонти житлових будинків, дахів, ліфтів, оновлення й розвиток муніципального транспорту, своєчасне забезпечення водою, теплом, іншими комунальними послугами, вивезення сміття тощо.

Тож у бюджеті наступного року насамперед буде заплановане фінансування для таких основних напрямів міського господарства:

  • на благоустрій та інфраструктуру хочуть витратити 2,7 млрд грн;
  • комунальний транспорт має отримати близько 830 млн грн;
  • для ЖКГ Дніпра закладають 720 млн грн.

Питання державних субвенцій. Що чекає на освітян і лікарів вторинної ланки медицини

Уже декілька років поспіль місто недоодержує кошти на утримання медичної та освітньої галузі, адже профільні міністерства розраховують суми субвенцій, виходячи з показників позаминулих років або тих, що не враховують реальні обставини життєдіяльності галузей у мільйонному Дніпрі.

«Наступного року вчителі отримуватимуть середню заробітну плату близько 8 тис. грн. Освітня субвенція, яку дає держава, – 1 млрд 97 млн грн. За розрахунком треба було б 1 млрд 290 млн грн. У формулі освітньої субвенції врахований поділ класів на групи, але поки ще не врахована реальна кількість учнів. Нині триває діалог з міністерствами щодо цього.

Нестача субвенції становить близько 10% від потреби, тому ситуацію можна виправити за рахунок управлінських рішень. Складніше у галузі охорони здоров’я.

Позиція профільного міністерства та Мінфіну дуже жорстка. Їхня пропозиція – оптимізувати застарілу неефективну мережу. А як це зробити? Лікарні не можна закрити просто так», – пояснює Володимир Міллер.

За підрахунками головного фінансиста міськради, додатково на фінансування медичної галузі треба знайти понад 200 млн грн. Бракує фактично третини коштів. Міський бюджет самостійно не зможе покрити таку нестачу для галузі медицини вторинної ланки. Однак у мерії запевняють: медичні працівники Дніпра без зарплати не залишаться.

«Уже протягом трьох років місто закриває нестачі субвенцій власним коштом. Від цього страждають інші галузі міського господарства.

Але область отримує додаткову дотацію на утримання закладів освіти та медичної сфери.

У 2018 році на це виділили мільярд. Із цих коштів місто не отримало нічого. У 2019 році буде 900 млн. Ми не залишимо медиків без зарплати.

Водночас закладати в бюджет кошти на дефіцит субвенцій не будемо. Звертатимемося до обласної влади. Адже від тієї суми розрахунково понад 200 млн повинне отримати місто», – додав заступник мера Дніпра.

Водночас збільшення мінімальної заробітної платні майже на 11% зумовить відповідне зростання зарплати бюджетників – учителів та лікарів.

Процес підвищення мінімальної, і, відповідно, середньої у галузі зарплатні вже став сталим і щорічним, тому, за словами Володимира Міллера, місто, вірогідно, скасує 5-відсоткову муніципальну надбавку у бюджетній сфері, яка була сформована в роки, коли мінімальна зарплата складала 1600 гривень і декілька років значно не підвищувалася.

Також, як відомо, у рамках медичної реформи, що нині триває в Україні, потреби первинної медичної ланки фінансуватимуться з державного бюджету.

Тож містянам краще не зволікати з підписанням декларації із сімейним лікарем. Адже від цього залежить рівень якості послуг, які отримуватимуть пацієнти.

Голосування за новий бюджет Дніпра має відбутися вже на початку грудня. До цього у мерії проведуть низку бюджетних слухань.

Оставить комментарий

Оставьте первый комментарий.

Читайте также