Политика
Нужен 1 миллиард: Порошенко поставил задачу строить новый аэропорт в Днепре
Президент Украины Петр Порошенко поставил задачу начать строительство нового аэропорта Днепра и назвал строительство воздушных ворот приоритетной целью  бюджета Украины 2019 года. Местные власти просят выделить 1 миллиард гривен на возведение нового аэропорта Днепра. Об…
Не пропустите новости
Массовое ДТП в Днепре: машины превратились в груды металла, есть пострадавшие (Фото)
В Днепре на пересечении Запорожского шоссе и улицы Космической столкнулись 10 автомобилей. Машины превратились в груду металла, пострадали трое водителей. Об этом сообщает патрульная полиция Днепра.   Около 20:00 на Запорожском шоссе в результате ДТП…
События
Обрушенные балки и груды металла: как выглядели мосты Днепра в период оккупации…
В сети появились фото мостов Днепра в период нацистской оккупации. Снимки корреспондент «ДП» нашел в блоге Артема Костюка. Привычный ракурс на разрушенный Амурский мост Обрушенный пролет вблизи Тот же пролет. Позже эта свисающая конструкция будет…
Не пропустите новости
Смешно или серьезно: что на посту президента может предложить Зеленский, кроме шуток
Сценический образ шоумена из Кривого Рога Владимира Зеленского выходит на второе место в реальной президентской гонке. Свои политические амбиции шоумен скрывает, но тайно готовится к роли, которую уже однажды сыграл в кино. Простой парень из…
События
ЮМЗ, Рабочая и Уральская: Днепр с высоты птичьего полета (Видео)
В сети появилось видеосъемка района улиц Рабочей, Уральской и проходной ЮМЗ с высоты птичьего полета. Запись корреспондент «ДП» нашел на странице видеоблогера Виталия Пискуна. «Днепропетровск: видео обзор улицы Рабочей с высоты от центральной проходной ЮМЗ…

Управлінські рішення на місцях: У Дніпровській мерії розповіли про розвиток співпраці з органами самоорганізації населення

2 недели назад, 17:26

У Дніпрі за дорученням мера Бориса Філатова проводиться робота у напрямку децентралізації на рівні міста, мета якої – передати повноваження та фінанси для вирішення різних питань на тих чи інших територіях їхнім мешканцям.

За словами директора департаменту з питань місцевого самоврядування, внутрішньої та інформаційної політики Дніпровської міської ради Артема Нідєлька, мерія в особі департаменту розробляє стратегію розвитку органів самоорганізації населення. Так, нещодавно міська рада ухвалила рішення про те, що роботою ОСН у Дніпрі опікуватиметься мерія. Зокрема, вона надаватиме дозвіл на їхнє створення.

«Раніше це були повноваження районних у місті рад, а, отже, ОСН не могли використовувати кошти міського бюджету на реалізацію різних проектів. Тепер усе зміниться. Ухвалення цього рішення головним чином демонструє готовність міської ради до проведення якісних змін у системі управління», – сказав представник мерії.

Зі свого боку член правління Асоціації сприяння самоорганізації населення Анжеліка Пилипенко зазначила: наразі місто розглядає декілька шляхів розвитку ОСН. Перший – закласти у програму підтримки цих органів механізм, який надав би їм можливість визначати пріоритетні роботи на своїх територіях і контролювати їхнє виконання. При цьому розпорядниками коштів залишатимуться профільні департаменти та управління міськради.

«Другий шлях – це делегування повноважень відповідним ОСН. Тобто, проводитимемо з ними перемовини, щоб визначити, які саме повноваження вони хочуть прийняти. Для цього створимо спеціальну робочу групу у складі депутатів, чиновників. А далі – вироблятимемо механізм передачі повноважень», – розповіла Анжеліка Пилипенко.

У процесі розвитку діяльності органів самоорганізації населення Дніпровську міську раду підтримує Фонд Конрада Аденауера в Україні.

«У Дніпрі бачимо активну позицію міської влади, яка предметно докладає максимум зусиль для посилення процесів децентралізації, щоб містяни долучалися до різних управлінських рішень для розвитку та розбудови своїх же територій», – наголосив представник Фонду Конрада Аденауера в Україні Олексій Доронін.

Нині у Дніпрі також розроблено програму навчання для представників ОСН, що вже діють, та тих, що перебувають на стадії створення.

«Усіх зацікавлених осіб, які мають ті чи інші ідеї, запрошуємо на п’ятиденне навчання. На таких заняттях розповідатимемо, з чого почати втілювати той чи інший проект ОСН, які для цього потрібні кадри, а також про бухгалтерські питання, аналітичну роботу, спілкування з населенням тощо. Після навчань ці проекти проходитимуть публічний захист. Відібрані роботи будуть подані на реалізацію в рамках цільових програм. Тобто ми виступатимемо свого роду акселераторами ОСН – від створення їхніх проектів до реалізації», – додав спеціаліст відділу по роботі з органами самоорганізації населення та об’єднаннями громадян департаменту з питань місцевого самоврядування, внутрішньої та інформаційної політики міськради Владислав Макарець.

Довідка. У Дніпрі налічується близько 400 органів самоорганізації населення.

Оставить комментарий

Оставьте первый комментарий.

Читайте также