Концепція «трьох китів» і космічний потенціал: Борис Філатов розповів, як змінюватиметься Дніпро у найближчі роки

Новости Днепра. Фото из открытых источников
Новости Днепра. Фото из открытых источников

Дніпро має чималий космічний потенціал. Однак, щоб зробити місто надсучасним урбаністичним центром, необхідно змінювати його інфраструктуру, оновлювати сервіси та створювати умови для розвитку й нарощування ресурсів людей. Про це заявив міський голова Дніпра Борис Філатов під час свого звернення до дніпрян 26 квітня.

«Дніпро – наче місто-фенікс. І я вірю в силу наших людей – професійних, освічених та інтелігентних. Тих, хто рухає місто вперед. Коли ми кажемо про космічну столицю, це – візія нашого розвитку. Адже ми маємо мислити у форматі десятиліть. На нас чекає урбаністична революція, й ми перебуваємо в її середині. У нас є база, є фундамент для нового етапу розвитку міста. Наша стратегічна мета – це Дніпро як один з інноваційних центрів світу в галузі космічних, комп'ютерних та інших високих технологій», – зазначив Борис Філатов.

За словами мера, Дніпро майбутнього – це комфортне та безпечне місто зі смарт-технологіями, доступними кожному. Щоб втілити це у життя, в мерії почали формувати так звану концепцію трьох китів – Smart, Comfort & Creative. Йдеться про смарт-інновації, модернізацію та впровадження стандартів комфорту за прикладом надсучасних західних міст. Також важливим є примноження людського капіталу й поліпшення комунікації між громадою і владою.

Цю роботу вже розпочато. Так, у Дніпрі активно переводять муніципальні сервіси у цифровий формат: працюють ЦНАПи, Відкрита карта Дніпра, електронні черги, GPS-моніторинг роботи комунальної техніки. Також місто активно користується системою ProZorro та посідає в ній п'яте місце. Переведення якомога більшої кількості послуг в електронний вигляд є пріоритетом для міської влади. Це допоможе мінімізувати корупцію та зробить сервіси зручними для людей. Борис Філатов переконаний: цифровий взаємозв'язок різних сфер дасть змогу автоматизувати міські процеси. А це відкриє шлях до впровадження «розумних технологій» на вулицях і дорогах міста.

Посмотреть презентацию можно здесь. 

Крім цього, мер підкреслив, що нині в місті активно відроджують муніципальний електротранспорт: оновлюється автопарк, відкриваються нові маршрути. Натомість система функціонування маршрутних таксі змінюється. Тривають і роботи з добудови метрополітену. Після подолання низки проблем будівництво налагодили. Чималу увагу приділяють також безпеці міста. Так, у рамках однойменної програми у Дніпрі системно встановлюють камери відеонагляду. У перспективі це підвищить внутрішню безпеку та зробить можливим контроль над містом у режимі реального часу.

Борис Філатов також зауважив, що нині мерія працює з експертами щодо перетворення, зокрема, промислових зон у Дніпрі.


Уважаемые посетители - давайте ВМЕСТЕ сделаем сайт лучше!

Нашли ошибку или опечатку в тексте - помечайте её и жмите Ctrl+Enter. Сообщение об ошибке тут же увидит автор статьи и оперативно сможет ее исправить.