Пам’яті героя: У Дніпрі відкрилася фотовиставка про життя Аміни Окуєвої

19 лютого у музеї «Громадянський подвиг Дніпропетровщини в подіях АТО» відкрилася фотовиставка пам’яті українського патріота, борця за свободу та незалежність України Аміни Окуєвої.
 
Експозиція зібрала 34 світлини, зокрема, й з особистого архіву родини Окуєвої. Серед бойових побратимів, рідних і друзів української жінки-воїна на відкриття фотовиставки «Аміна: життя» прийшов і мер Дніпра Борис Філатов.
«Ми багато спілкувалися, і жодного разу вона не просила нічого для себе. Я хотів би, щоб ми запам’ятати її не як жінку-воїна. Багато хто думає, що вона жила війною. Навпаки, вона жила миром, вона жила Україною», – сказав Борис Філатов.
Про головні символи виставки розповіла мати Аміни Окуєвої, Ірина Камінська.
«Два портрети поруч. Один – де вона (Аміна Окуєва, – Ред.) зі складеними руками, інший – де вона тримає автомат. Це два образи: образ миру та образ війни. Образ блакитного мирного неба у її сукні та складені руки – вона не тримає автомат у цих руках. Інше фото – червоно-чорне, активне фото війни, де вона тримає автомат. Однак вона і там усміхається. Бо любить усіх нас», – пояснила Ірина Камінська.
Вона також додала: Аміна Окуєва любила Дніпро за незламність духу його мешканців.
 
Фотопроект «Аміна: життя» – це аматорські та професійні фотографії, які показують події різних років. Тут зібрані найдраматичніші фото часів Революції Гідності та знімки з найгарячіших точок АТО: Дебальцеве, Щастя, Зайцеве, Авдіївська промзона, Троїцьке, Світлодарська дуга. Решта світлин, на яких зображена сама Аміна Окуєва, є роботами фотохудожниці з Луганська Олександри Лисицької.
 
Із організацією виставки у Дніпрі допомогли мерія та Дніпропетровська облдержадміністрація. Побачити експозицію у Дніпрі можна буде з 19 лютого по 5 березня за адресою: пр-т Дмитра Яворницького, 16. Далі світлини передадуть до інших міст України, Європи та США.
 
Аміна Окуєва загинула 30 жовтня 2017 року біля селища Глеваха, що на Київщині. Зловмисники розстріляли автомобіль, у якому вона їхала разом із чоловіком Адамом Осмаєвим.
 
Один із останніх проектів Аміни Окуєвої «Новітні казки України», у якому взяли участь чимало відомих українців, зокрема, і мер Дніпра Борис Філатов, також житиме в пам’ять про свою засновницю.

Уважаемые посетители - давайте ВМЕСТЕ сделаем сайт лучше!

Нашли ошибку или опечатку в тексте - помечайте её и жмите Ctrl+Enter. Сообщение об ошибке тут же увидит автор статьи и оперативно сможет ее исправить.