В США Филатов посетил могилу идеолога украинского национализма

Новости Днепра. Фото из открытых источников
Новости Днепра. Фото из открытых источников

Мэр Днепра Борис Филатов на своей Facebook- странице поделился впечатлениями от первых дней командировки в США.

З чого кожен український політик планує візит до США? Безумовно з високих вашингтонських кабінетів або з офісів політичних лоббістів.

Саут-Баунд-Брук. Тут знаходиться найбільший та найвідоміший український некрополь у західній півкулі.

Ми спеціально розпочали свою програму візиту до США саме звідси.

...

Це містечко часто називають українським Єрусалимом, проте паломників тут не так багато. 
Складно повірити, однак за роки незалежності України серед вітчизняного естеблішменту це святе місце чи не єдиною відвідала лише...Марина Порошенко.

Українські політики та чиновники часто приїздять до США. Однак в пошуках грошей чи покровительства, депутати та міністри не знаходять час, щоб прийти сюди. Ми, мабуть, були першими, хто приїхав щоб відвідати цвинтарь Святого Андрія.

Нині на території цвинтаря спочивають близько 6 тисяч (!) наших земляків, що творили українську історію, так само боролися за свободу країни і долали неможливе.

Віддати їм шану – наш святий обов’язок. Жоден із них не боявся труднощів, а робив своє. Навіть тоді, коли ніхто в нього не вірив.

Тут поховані українські служителі церкви, вчені, військові, лідери повстанського руху, отамани Холодного Яру, діячи УНР, письменники Тодось Осьмачка та Євген Маланюк, борець за права кримських татар Петро Григоренко.

А ще - відомий філософ, один із ідеологів українського націоналізму Дмитро Донцов. Покласти квіти на його могилу було особистим проханням мого близького друга Дмитра Яроша.

Брате мій, твое прохання виконано, - написал Борис Филатов. (пунктуация сохранена)