60 видавництв і автори із різних куточків світу: у Дніпрі стартував перший Міжнародний книжковий фестиваль Book Space

Мария Козкина

28 вересня у Дніпрі, на площі перед Дніпропетровською обласною державною адміністрацією, відкрився перший Міжнародний книжковий фестиваль Book Space. Захід, організований за підтримки міської та обласної влади, проходить у рамках програми Бориса Філатова «Культурна столиця» і триватиме до 30 вересня включно.

Під час фестивалю відвідувачі зможуть поспілкуватися із письменниками, журналістами та істориками, зокрема, зі США, Німеччини, Франції, Польщі.

Головна особливість фестивалю – не лише літературні, а й соціальні дискусії. Основною темою Book Space-2018 обрали різні прояви трансформацій.

«Практика показує: ті заходи, що проводяться у Дніпрі вперше, стають традиційними. Програма триденного фестивалю насичена – зустрічі з письменниками, презентації книжок, дитяча зона тощо.

Сподіваюся, фестиваль збере багато поціновувачів книжкової справи. Нехай кожен відвідувач знайде собі літературу до душі, а авторам – нових книжок та творчих проектів», – сказав заступник міського голови Олександр Шикуленко під час відкриття Book Space.

Зі свого боку радник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Юрій Голик наголосив: організація книжкового фестивалю керівництвом області та міста вкотре доводить, що обласна та міська влада зосереджені на спільній роботі на благо мешканців Дніпропетровської області та Дніпра.

Фестиваль одночасно проходитиме на різних локаціях. Основні з них – поблизу обласної адміністрації. Це Mediaprostir, павільйони книжкового ярмарку, дитяча зона біля інклюзивного парку, що у сквері Героїв.

Будуть зустрічі з відомими авторами, наприклад Іреною Карпою, Оксаною Забужко та іншими. Розважальна родзинка заходу – щоденні вечірні концерти у саду Музею українського живопису.

Серед локацій Book Space – великі книжкові павільйони, у яких представлені близько 60 видавництв з усієї України, а також зала на першому поверсі обласної адміністрації, вхід до якої облаштували у вигляді бібліотеки. Там проходитимуть презентації видань, публічні дискусії тощо.

Одна з відвідувачів книжкового ярмарку – дніпрянка Ніна Єлоєва – вже встигла придивитися книжкові новинки.

«Багато разів була на подібних книжкових форумах у Львові, Києві. Рада, що нарешті й у Дніпрі організували такий фестиваль. Полюбляю історичну літературу, куплю книжки і для дітей, зокрема, від моїх улюбленців – «Видавництва Старого Лева», Vivat. Тільки-но прийшла, тому придивляюся й обов’язково тут щось придбаю. А загалом – чудова атмосфера та організація», – розповіла жінка.

Детальніше про програму та гостей першого Міжнародного книжкового фестивалю Book Space можна дізнатися на сайті: bookspacefest.com

 

Присоединяйтесь также к Днепровской Панораме в Google News. Следите за последними новостями!Присоединиться
Читайте также