На Днепропетровщине мальчику нужна пересадка сердца: родные умоляют помочь
События
На Днепропетровщине мальчику нужна пересадка сердца: родные умоляют помочь
В Каменском Днепропетровской области необходима пересадка сердца 12-летнему Богдану Хорольскому, у которого начались осложнения после ОРВИ. Волонтеры умоляют помочь средствами для трансплантации. Об этом сообщают волонтеры Министерства добрых дел. «На этой неделе мы хотим помочь…
В Днепре полиция разыскивает Александра Стародубцева: вышел из дома и пропал (Фото)
Не пропустите новости
В Днепре полиция разыскивает Александра Стародубцева: вышел из дома и пропал (Фото)
Несовершеннолетний житель Днепра 17 января около 23:00 ушел из дома и до сих пор его местонахождение не известно. 17 января пропал 16-летний Александр Стародубцев. Парень вышел из дома около 23:00, после чего его больше не…
В чем разница между субсидиями и льготами: в Минсоцполитики дали объяснение
События
В чем разница между субсидиями и льготами: в Минсоцполитики дали объяснение
В Украине разные категории граждан могут оформить помощь или скидку на оплату коммунальных услуг. Замминистра соцполитики Виталий Музыченко в эфире телеканала «1+1» объяснил, чем субсидии отличаются от льгот и кто имеет право на получение той…
Просевший и с трещинами: в Днепре обваливается многоквартирный дом (Видео)
События
Просевший и с трещинами: в Днепре обваливается многоквартирный дом (Видео)
В Днепре на улице Сечевых Стрельцов обваливается многоквартирный дом. Об этом корреспондент «ДП» узнал из репортажа канала ДніпроTV. Жители дома на Сечевых Стрельцов — боятся за свою жизнь. 16 семей, проживающих в этой двухэтажке, уверяют…
В Днепре совершено нападение на машину скорой помощи (Фото)
Не пропустите новости
В Днепре совершено нападение на машину скорой помощи (Фото)
В Днепре сегодня, 21 января, в Новоалександровке было совершено нападение на автомобиь скорой помощи. Об это корреспондент «ДП» узнал о очевидцев. Сообщается, что в Новоалександровке, в районе дома № 42 по улице Степовая, мужчина покушался…

Громадянському суспільству в Україні необхідно об’єднатися для виконання спільних завдань, — експерт

Анатолий Пархоменко
5 месяцев назад, 15:47

Громадянське суспільство в Україні після 2014 року почало бурхливо розвиватися. За словами голови правління «Комітету виборців України» Станіслава Жолудєва, це у тому числі пов’язано із війною на сході країни, захистом прав людей, які від неї постраждали. У цей період з’являються нові напрями розвитку громадських організацій, зокрема у гендерному, соціальному захисті тощо. Водночас поступово громадські активісти почали йти до політики, державної служби або взагалі виїхали з країни. І нині у цьому питанні спостерігається певна деградація.

«Останнім часом громадянське суспільство зменшує активність. Воно дещо неконсолідоване. Наприклад, та чи інша громадська організація або спілка, вони так і залишаються працювати на власному вузькому полі без живої взаємодії з іншими організаціями. Це є проблемою. Крім цього залишається низький рівень професіоналізму громадських організацій. Або це так звані кишенькові організації, які працюють не на інтереси суспільства, а олігархічних груп. Або ті, що існують уже достатньо давно, але рівень їхньої компетенції є недостатньо високим, щоб нормально функціонувати, доносити об’єктивні потреби, думки суспільства», — розповів під час пресконференції, яку приурочили до Дня Незалежності, Станіслав Жолудєв.

При цьому він додав, що із позитивного у розвитку громадянського суспільства в Україні за останні роки – це те, що політикам не вдалося схилити його на свій бік.

«Громадянське суспільство зберіглося і залишилось більш-менш об’єктивним, і це справді радує. Загалом громадянському суспільству в Україні необхідно об’єднатися для виконання спільних завдань», — наголосив голова правління «Комітету виборців України».

Зі свого боку голова громадської ради при Дніпровській міськраді Лілія Богачева зазначила, — у Дніпрі місцева влада дослухається до людей і враховує їх думки.

«Показовим є те, що, наприклад, ремонтні роботи або будь-які реконструкції у місті проводяться системно і комплексно, хоч це може зайняти певний період часу, а не «показово». Наприклад, якщо потрібно замінити застарілі комунікації під асфальтом, то спочатку виконується це, а не зовнішні роботи. Ми, громадськість, постійно наполягаємо на такому підході. Інший показовий приклад, коли торік стало питання про підняття оплати за навчання у музичних школах. Були обговорення за участю батьків, громадськості, зокрема нашої громадської ради. Врешті, влада міста нас почула, і оплата встановлена на тому рівні, який задовольнив усіх», — сказала Лілія Богачева.

При цьому вона додала: проблемою залишається, чи може громадськість правильно донести ту чи іншу проблему до органів влади.

 «Досить часто у різних громадських організаціях, коли вони звертаються до влади з вирішенням тієї чи іншої проблеми, відсутні об’єктивна оцінка, аналіз, обґрунтування проблемної ситуації», — підкреслила голова громадської ради при Дніпровській міськраді.

Довідка. У Дніпрі зареєстровано понад 2,5 тис. громадських організацій.

Читайте также