Не пропустите новости
В центре Днепра горел Opel, пожарные спасали машину (Фото)
Сегодня вечером на проспекте Поля в 21.10 случилось происшествие. На дороге во время движения загорелся автомобиль Opel. Об этом корреспонденту «ДП» сообщают очевидцы с места событий. По предварительным данным, пострадавших нет. Происшествие случилось в машине на…
События
В Днепре появился Telegram-канал самых интересных новостей города
В Днепре появился Telegram-канал «Днепровской панорамы», где вы сможете найти самые интересные и актуальные новости города. Мессенджер Telegram можно установить по ссылкам в App Store или Google Play. После установки Вам нужно подписаться на канал «ДП», где…
Не пропустите новости
Внимание всем: ПриватБанк обещает 50 тысяч гривен за поимку преступника (Фото)
В Черкасской области банкомат «ПриватБанка» в ночь с воскресенья на понедельник банда грабителей взорвала и ограбила. Об этом в во вторник, 22 января, сообщает издание «Бизнес.медиа» со ссылкой на черкасский сайт Викка. Как сообщается в…
Не пропустите новости
«Сегодня хороший день, чтобы задать сложные вопросы»: Филатов просит задуматься
Городской голова Днепра Борис Филатов на своей странице в Facebook задается таким вопросом: Как часто те, кто сегодня завалил информпространство пустыми поздравлениями и пафосными фоточками, задумываются о сути термина «соборность»? «На злобу дня. Интересно, как…
События
Завтра в Днепре троллейбусы №10 и №12 изменят движение
Завтра в Днепре изменится движение троллейбусов №10 и №12. Об этом сообщает КП «Днепровский электротранспорт». 23 января, с 9:00 до 15:00, троллейбусы № 10 и № 12 будут перевозить пассажиров по сокращенным маршрутам — до улицы…

Управлінські рішення на місцях: У Дніпровській мерії розповіли про розвиток співпраці з органами самоорганізації населення

2 месяца назад, 17:26

У Дніпрі за дорученням мера Бориса Філатова проводиться робота у напрямку децентралізації на рівні міста, мета якої – передати повноваження та фінанси для вирішення різних питань на тих чи інших територіях їхнім мешканцям.

За словами директора департаменту з питань місцевого самоврядування, внутрішньої та інформаційної політики Дніпровської міської ради Артема Нідєлька, мерія в особі департаменту розробляє стратегію розвитку органів самоорганізації населення. Так, нещодавно міська рада ухвалила рішення про те, що роботою ОСН у Дніпрі опікуватиметься мерія. Зокрема, вона надаватиме дозвіл на їхнє створення.

«Раніше це були повноваження районних у місті рад, а, отже, ОСН не могли використовувати кошти міського бюджету на реалізацію різних проектів. Тепер усе зміниться. Ухвалення цього рішення головним чином демонструє готовність міської ради до проведення якісних змін у системі управління», – сказав представник мерії.

Зі свого боку член правління Асоціації сприяння самоорганізації населення Анжеліка Пилипенко зазначила: наразі місто розглядає декілька шляхів розвитку ОСН. Перший – закласти у програму підтримки цих органів механізм, який надав би їм можливість визначати пріоритетні роботи на своїх територіях і контролювати їхнє виконання. При цьому розпорядниками коштів залишатимуться профільні департаменти та управління міськради.

«Другий шлях – це делегування повноважень відповідним ОСН. Тобто, проводитимемо з ними перемовини, щоб визначити, які саме повноваження вони хочуть прийняти. Для цього створимо спеціальну робочу групу у складі депутатів, чиновників. А далі – вироблятимемо механізм передачі повноважень», – розповіла Анжеліка Пилипенко.

У процесі розвитку діяльності органів самоорганізації населення Дніпровську міську раду підтримує Фонд Конрада Аденауера в Україні.

«У Дніпрі бачимо активну позицію міської влади, яка предметно докладає максимум зусиль для посилення процесів децентралізації, щоб містяни долучалися до різних управлінських рішень для розвитку та розбудови своїх же територій», – наголосив представник Фонду Конрада Аденауера в Україні Олексій Доронін.

Нині у Дніпрі також розроблено програму навчання для представників ОСН, що вже діють, та тих, що перебувають на стадії створення.

«Усіх зацікавлених осіб, які мають ті чи інші ідеї, запрошуємо на п’ятиденне навчання. На таких заняттях розповідатимемо, з чого почати втілювати той чи інший проект ОСН, які для цього потрібні кадри, а також про бухгалтерські питання, аналітичну роботу, спілкування з населенням тощо. Після навчань ці проекти проходитимуть публічний захист. Відібрані роботи будуть подані на реалізацію в рамках цільових програм. Тобто ми виступатимемо свого роду акселераторами ОСН – від створення їхніх проектів до реалізації», – додав спеціаліст відділу по роботі з органами самоорганізації населення та об’єднаннями громадян департаменту з питань місцевого самоврядування, внутрішньої та інформаційної політики міськради Владислав Макарець.

Довідка. У Дніпрі налічується близько 400 органів самоорганізації населення.

Оставить комментарий

Оставьте первый комментарий.

Читайте также