1030-річчя Хрещення Русі: Як у Дніпрі готуються до масштабних святкувань

Редакция Днепровской Панорамы

Новости Днепра. Фото из открытых источников

28 липня Дніпро приєднається до всеукраїнських святкувань з нагоди 1030-річчя Хрещення Київської Русі. Цього року захід вперше відбудеться у церковно-світському форматі. Окрім святкових літургій у церквах, на території Новобогородицької фортеці (колишнє містечко Стара Самарь) організують розважальну програму.

За словами директора комунального підприємства «Агентство розвитку Дніпра» Володимира Панченка, територія Старої Самарі вже давно полюбилася містянам. Тут провели не один масштабний фестиваль. Дніпровці цілими родинами з’їжджаються сюди на розважальні заходи, щоб весело провести час.

Цієї суботи святкова програма на Старій Самарі до 1030-річчя Хрещення Київської Русі розпочнеться о 10:00, а урочисте відкриття свята – спільною молитвою о 12:00.

Крім традиційних заходів (катання на конях, мотузкового парку, творчих майстер-класів, петриківського розпису, гончарного мистецтва), обіцяють також родзинки – унікальні церковні передзвони, показ театральних епізодів з Хрещення Русі за участю відомого творчого колективу «Родослав». Також працюватиме дискусійна панель з обговорення різних історичних подій.

«Запрошуємо усіх на свято. Обіцяємо, буде весело й цікаво. Кожен знайде собі розвагу по душі», – зазначив директор комунального підприємства «Етнографічні парки Дніпра» Дмитро Каюк.

Зі свого боку, капелан Української православної церкви Київського Патріархату Дмитро Поворотний подякував представникам міської ради за те, що вперше відзначення такої історичної події буде у форматі світського свята.

«Основні заходи з нагоди 1030-річчя Хрещення Русі проходитимуть у Києві. Приємно, що і Дніпро святкуватиме цю подію теж масштабно. Спільна молитва укріпить нашу віру і впевненість у майбутньому», – наголосив він.

Присоединяйтесь также к Днепровской Панораме в Google News. Следите за последними новостями!Присоединиться
Читайте также