Кримськотатарська громада придбала нове приміщення для дитячої спортивної школи олімпійського резерву у Дніпрі

Редакция Днепровской Панорамы

Новости Днепра

Представники кримськотатарської громади власним коштом придбали нове приміщення для Дніпровської дитячої спортивної школи олімпійського резерву. Це – колишня будівля спорткомплексу «Стальінвест», розташована на вул. Богдана Хмельницького, 16Д. Комплекс має приблизно таку саму площу, що й нинішня школа, та найголовніше – він зручніший для занять спортом, адже будувався саме для цього. Із таким висновком погодилися й у батьківському комітеті юних спортсменів.

25 липня під час 34-ї сесії міськради Дніпра депутатський корпус погодив перспективу прийняття нової будівлі у комунальну власність, а також дав згоду передати існуюче приміщення для кримськотатарського культурного центру. Однак – лише після підписання відповідного двостороннього договору.

Йдеться про будівлю, побудовану ще на початку ХХ століття коштом турецьких торговців й татар, які мешкали у місті. Після війн і революцій минулого століття будівлю використовували для різних цілей, аж поки в історичній споруді не розмістили дитячу спортивну школу олімпійського резерву.

«З цього питання були довгі й ефективні перемовини, до яких залучали, зокрема турецький уряд. Після того, як ми переведемо в нове приміщення спортивну школу – це питання погоджено з батьками та дітьми – нічиї інтереси не постраждають. Ситуація буде win-win. Вона є символом відновлення справедливості після кількох десятків років. У нас буде і спортивна школа, і культурний центр кримськотатарського народу. Виграють всі», – сказав мер Дніпра Борис Філатов.

На сесії міськради також був присутній український кримськотатарський політик, заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз.

«Від вас залежить відновлення історичної справедливості. Нині час, коли кримські татари на окупованій території, коли мусульмани, люди інших конфесій й національностей мають продемонструвати толерантність та єднання. Це буде справді історичний день», – зазначив він.

Для реконструкції нового комплексу планують залучати турецьких інвесторів. Очікується, що до нового приміщення школа олімпійського резерву зможе переїхати навесні наступного року. Доти діти та викладачі залишатимуться у нинішній будівлі. В ній також поки залишиться й весь необхідний інвентар.

Після того, як питання буде вирішено для обох сторін, кримськотатарська спільнота не лише облаштує власний осередок, а й приведе до ладу навколишню територію.

Як відомо, питання створення подібного культурного центру розглядали ще в 2014 році, коли нинішній мер Дніпра Борис Філатов перебував на посаді заступника голови Дніпропетровської облдержадміністрації. Тоді уклали принципову домовленість про передачу будівлі.

До цієї теми також неодноразово поверталися й протягом останніх років. На початку цього літа очільник міста й голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров уклали угоду про співпрацю, де також враховується ця ситуація.

Присоединяйтесь также к Днепровской Панораме в Google News. Следите за последними новостями!Присоединиться
Читайте также