Виконавці з чотирьох континентів та тисячі глядачів: У Дніпрі триває ювілейний легендарний фестиваль джазу

Редакция Днепровской Панорамы

_mg_8259.jpg

У Дніпрі триває найголовніша культурна подія року – культовий міжнародний фестиваль «Джаз на Дніпрі». Цьогоріч він відзначає 50-ту річницю свого заснування. На фестиваль завітали близько 5 тис. глядачів із різних українських міст.

Три роки тому з ініціативи мера Дніпра Бориса Філатова фестиваль відродили після багаторічної паузи. Нині захід реалізується в рамках програми міського голови «Культурна столиця». Відтоді музичне свято значно розширило свою географію. Тож у другу половину джазового століття Дніпро входить під співи й акомпанемент понад 50 виконавців із чотирьох континентів.

«Увесь цей фестиваль – ніби джазова булка з родзинками. Програму підбирають дуже ретельно. Зірок не ліплять просто так, не враховують за кількістю Греммі. Тут є геній Меттью Вітакер (Matthew Whitaker) – 17-річний вундеркінд, найбільш юний асоційований музикант органу Hammond. Є й австралійський саксофоніст Трой Робертс (Troy Roberts) з європейською прем’єрою програми. Є володарка премій Греммі та Тоні – Ді Ді Бріджуотер (Dee Dee Bridgewater). Кожен із виконавців є родзинкою», – сказав позаштатний радник міського голови Дніпра з питань культури Євген Гендін.

Незмінно «Джаз на Дніпрі» проходить на Монастирському острові. На березі річки, подалі від міської метушні, облаштували велику сцену та зручну глядацьку зону, де подбали й про комфорт людей з обмеженою мобільністю. Глядачі фестивалем задоволені.

«Склад виконавців – чудовий. Для нашого міста це – яскрава подія. Думаю, все пройде добре. У мене класична музична освіта й джаз не те, що я стала б слухати сама. Однак у концертному виконанні й на великій сцені – так. Думаю, ми піднімаємо музичний рівень Дніпра», – поділилася враженнями глядачка Наталія Терещенко.

Чимало гостей фестивалю включили «Джаз на Дніпрі» до переліку обов’язкових до відвідування подій.

«Я на цьому фестивалі вже другий рік. І я просто в захваті. Минулого року була приємно здивована. Цього року – так само. Наші дніпровські круто виступили. Мені дуже сподобалося», – розповіла Олександра Маковицька.

Разом з тим, у перший день фестивалю на Фестивальному причалі виступили дніпровські джазмени. Уже суботнього ранку у парку ім. Т. Шевченка провели програму «Джаз діти», а протягом музичних вихідних у Дніпровській академії музики ім. Глінки відбудуться майстер-класи від метрів джазу.

«Тут домашня атмосфера. Для музикантів усе підготовлено дуже серйозно. Це – реальна планка, яку я б радив тримати будь-якому європейському джазовому фестивалю. Дніпро має сильну енергетику, єднає людей. Я знаю, що таке непросто зробити. Для міста це – велике свято», – переконаний латвійський виконавець Денісс Пашкевич.

Фестиваль «Джаз на Дніпрі» триватиме до 22 липня. Повну програму фестивалю-2018 можна переглянути тут: https://jazz-dnepr.com/. Організатори кажуть: щойно останній музикант завершить свій виступ, почнуть готуватися вже до наступного «Джазу на Дніпрі».

Присоединяйтесь также к Днепровской Панораме в Google News. Следите за последними новостями!Присоединиться
Читайте также