Космическая выставка-приключение для всей семьи: «КОСМОС ВАШ»
События
Космическая выставка-приключение для всей семьи: «КОСМОС ВАШ»
Космос. Такой загадочный, манящий, потрясающий воображение. Во все времена люди, от Икара до Армстронга, мечтали понять космос, стать чуточку ближе, прикоснуться к неизведанному. Тысячи исследователей, тысячи научно-технических работ – сделано очень многое для того, чтобы…
Человеческая доброта: Под Днепром из заброшенного колодца вытащили собаку
События
Человеческая доброта: Под Днепром из заброшенного колодца вытащили собаку
В Кривом-Роге спасатели достали пса из колодца глубиною 1,5 метра. Об этом сообщил корреспондент «Днепровской панорамы» со ссылкой на пресс-службу ГСЧС Днепропетровской области. Как стало известно, 20 февраля спасателям поступил вызов о том, что бродячий пёс…
23 февраля: какой сегодня праздник, приметы и что нельзя делать
DP-Life
23 февраля: какой сегодня праздник, приметы и что нельзя делать
В православии 23 февраля отмечается память святых Прохора и Харлампия. С каждым днем чувствуется приближение весны. Вкушать блюда из рыбы разрешается, несмотря на то, что этот день выпадает на пост. В народе говорили, что 23…
1000 гривен номинировали на лучшую банкноту года: фото соперников
Не пропустите новости
1000 гривен номинировали на лучшую банкноту года: фото соперников
Тысячу гривен номинировали на лучшую банкноту. International Bank Note Society (IBNS) объявил первые варианты лучшей банконты, среди них представлена украинская купюра номиналом в 1000 гривен. Условия конкурса. Банкноты должны быть выпущены впервые в течение года и…
В Днепре умерла известная талантливая девушка (Фото)
Не пропустите новости
В Днепре умерла известная талантливая девушка (Фото)
В Днепре ушла из жизни Марина Липка — днепровская учительница и звукорежиссер. Об этом написали друзья Марины на ее странице в Facebook. Преподавательница скончалась 20 февраля, пишет «Днепр вечерний». — Марина Липка работала в колледже…
Почему нельзя кричать на собак: вы точно об этом не знали
Не пропустите новости
Почему нельзя кричать на собак: вы точно об этом не знали
Ученые советуют воздержаться от так называемой аверсивной методики воспитания. Собака – животное со своим характером и потребностями. Конечно, будут времена, когда из-за ее поведения вам захочется повыдергивать себе волосы. Однако вы никогда не должны кричать на…

Головні тенденції розвитку Дніпра: як змінилось місто за останні 4 роки

Мария Леонова
4 месяца назад, 12:42

За даними досліджень світових процесів міграції, наразі відбувається пришвидшення урбанізації. Наприклад, у Західній Європі частка міського населення зросла до 91 %, у США та Японії – до 82 % та 80 % відповідно. За словами кандидатки соціологічних наук, експертки у сфері регіонального та міського розвитку Надії Міхно, процес урбанізації не оминає й Україну.

«Сучасні великі міста потребують стратегічного та системного підходу до питань свого розвитку. Дніпро – одне з небагатьох українських міст, де відбуваються зміни, які відповідають світовим тенденціям розвитку», – зазначає експертка.

Надія Міхно виділяє декілька напрямів: пріоритет екологічно чистому громадському електротранспорту, розвиток зелених зон, збільшення пішохідних зон, гуманне поводження з безпритульними тваринами, підвищення енергоефективності, створення Ситуаційного центру.

«У Дніпрі велику увагу приділяють відродженню муніципального електротранспорту. У місті тільки за останні два роки з’явилось 2 нові тролейбусні маршрути (№ 14 та № 21), також відновлено рух тролейбусів на ж/м Парус та подовжено маршрути № 5, 10 та 19. Наразі вже оновлено понад 50 % рухомого складу тролейбусів, які щоденно виходять на маршрути, та розпочато оновлення трамвайних вагонів. Крім цього, оновлюються і зупинки громадського транспорту. Як рухомий склад, так і зупинки, дедалі більше починають відповідати критеріям доступності для маломобільних верств населення», – каже Надія Міхно.

Щодо рекреаційних зон, то останнім часом у місті зростає їхня кількість. Великою перевагою є те, що вони з’являються саме у так званих спальних районах. Наприклад, це парки Зелений Гай, Писаржевського, Володі Дубініна, сквери на Набережній Перемоги та ж/м Західний.

«Дніпро потроху переймає європейський досвід вирішення проблем перевантаженості вулиць автотранспортом, забрудненості повітря від викидів двигунів внутрішнього згоряння, хаотичного паркування тощо. По-перше, це збільшення пішохідних зон. Такі спроби вже є на вул. Короленка та вул. Барикадній, які після реконструкції планують звільнити від автомобілів і зробити повністю пішохідними. По-друге, це впорядкування парковок і запровадження чітких правил паркування. Ці дії спрямовані на відновлення балансу і створення сприятливого для людей середовища, оскільки наразі саме автомобілі володіють максимальною перевагою у місті», — розповідає кандидатка соціологічних наук.

Дніпро є успішним прикладом у питанні допомоги та поводження з безхатніми тваринами. У місті ефективно реалізується європейський метод і практики контролю як за домашніми, так і безпритульними звірами: зменшення кількості безхатніх відбувається виключно шляхом стерилізації, а вуличних котів взагалі визнано частиною екосистеми міста; з 2017 року відповідно до світових норм діють «Правила утримання тварин у домашніх умовах та поводження з домашніми тваринами на території міста Дніпра» (згідно з рішенням міської ради №72/19), які передбачають включення даних про тварину в електронну базу та чипування.

«У Дніпрі реалізується низка програм, спрямованих на: підвищення рівня енергоефективності та енергозбереження будівель; модернізацію систем вуличного освітлення; перехід на альтернативні джерела енергії тощо. Все це повинно у підсумку призвести до зменшення споживання енергії та покращити екологічну ситуацію у місті», — зазначила Надія Міхно під час пресконференції 6 листопада.

Експертка також розповіла, що для ефективного управління мегаполісами необхідна візуалізація даних міського середовища з можливістю керувати процесами. У Дніпрі для покращення рівня безпеки створено Ситуаційний центр. Він дозволяє забезпечити якісне виконання комплексу заходів, що сприяє безпечному життю городян, запобіганню виникнення надзвичайних ситуацій, безпеці всіх учасників дорожнього руху.

«Враховуючи все вище перелічене, можна сказати, що місто поступово перетворюється на більш комфортне, у ньому покращується рівень безпеки, зростає доступність міського середовища, підвищується мобільність городян. Звичайно, існує ще багато питань, які потребують вирішення, але вектор розвитку обрано правильний», — підбила підсумки Надія Міхно.

Читайте также