Сегодня на весь Днепр завоют сирены тревоги: будьте внимательны
Не пропустите новости
Сегодня на весь Днепр завоют сирены тревоги: будьте внимательны
26 июня в Днепре проведут комплексную проверку централизованной системы оповещения населения с включением электросирен. В Днепре в среду, 26 июня, с 13:43 до 14:10 будет проводиться комплексная проверка централизованной системы оповещения населения. В 13:55 будут…
Знаки Зодиака, которые обожают делать людям больно
DP-Life
Знаки Зодиака, которые обожают делать людям больно
В современном мире очень много «энергетических вампиров». Это люди, которые получают удовольствие и силы от того, что доставляют неприятности другим людям. Определить такого человека очень трудно. Сегодня вы узнаете, кто из знакоd Зодиака в большинстве…
Через несколько часов в Днепре отключат воду: адреса
Не пропустите новости
Через несколько часов в Днепре отключат воду: адреса
В Днепре в связи с проведением неотложных аварийно-восстановительных работ на водопроводной сети, 26 июня с 9:30 до 18:00 будет прекращено водоснабжение жителей и потребителей. Сообщают в КП «Днепроводоканал». Воды не будет по следующим адресам: ул.…
Было — стало: «Днепроводоканал» поднимает тарифы на воду, первые подробности
Не пропустите новости
Было — стало: «Днепроводоканал» поднимает тарифы на воду, первые подробности
С 21 июня для потребителей «Днепроводоканал» повышаются тарифы на воду.  Об этом корреспондент «Днепровской панорамы» узнал на сайте предприятия. Читайте также:  Украинцам запретят сэкономить на коммуналке, скандальный закон вступил в силу: что нужно знать Официально было…
Резкое похолодание и дожди: мощнейший антициклон испортит погоду в Днепре и области
Не пропустите новости
Резкое похолодание и дожди: мощнейший антициклон испортит погоду в Днепре и области
Завтра погоду в Украине будет определять антициклон. Погода в Украине завтра, 26 июня, будет сухой и жарко. Об этом сообщает синоптик Наталья Диденко на своей странице в Facebook. По данным синоптика, завтра погоду будет определять антициклон, при…

У Дніпрі Уляна Супрун розповіла про зміни, які чекають медицину Дніпропетровщини у 2019 році

5 месяцев назад, 17:22

У Дніпрі Уляна Супрун розказала, які зміни чекають на систему охорони здоров’я у 2019 році.

Децентралізація, ініційована Президентом України Петром Порошенком, – найпередовіша реформа в державі. Вона демонструє масштабні зміни. Відчувають їх і на Дніпропетровщині. На місця передані повноваження та фінансові ресурси, бюджети громад суттєво зросли. Кошти йдуть, зокрема,  на створення нового освітнього простору у школах та дитсадках, будівництво й реконструкцію медустанов. Крім того, гроші спрямовують на енергозберігаючі заходи в закладах освіти та охорони здоров’я.

Які трансформації відбуватимуться в медицині у 2019-му, розказала в.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун під час робочої поїздки на Дніпропетровщину.

«Трансформація системи охорони здоров’я почалась з первинної ланки. Медзаклади України завзято долучилися до змін та переходять на нову модель фінансування – коли держава оплачує медичні послуги, надані конкретному пацієнту. У Дніпропетровській області мешканці активно обирають лікарів, яким довіряють, і підписують з ними декларації. Нова модель – «кошти йдуть за пацієнтом» – довела свою ефективність. Впроваджуватимемо її й надалі», – зауважила Уляна Супрун.

Вона додала, що наразі майже всі медустанови регіону уклали договори з Національною службою здоров’я України. Це значить, що  вони вже отримують більше фінансування й мають можливість підвищувати зарплатню медперсоналу.

«Договір з Нацслужбою здоров’я – єдине джерело фінансування для комунальних  закладів первинної ланки, які його уклали. Вони не отримують медичної субвенції з Держбюджету. Хто не встиг укласти договір, може зробити це протягом 2019-го», – зазначила вона.

За її словами, з 1 квітня 2019 року Нацслужба здоров’я відшкодовуватиме вартість ліків, які пацієнти одержують за програмою «Доступні ліки». Отримати їх можна буде за електронним рецептом у будь-якому місті України.  

Як пообіцяла Уляна Супрун, з 1 липня запрацює програма «Безкоштовна діагностика». За направленням сімейного лікаря, терапевта та педіатра пацієнт зможете отримати пакет діагностичних та лікувальних послуг, які оплатить Національна служба здоров’я.

Зокрема, у програмі – більше півсотні послуг: аналізи, біопсія, рентген, УЗД, мамографія, дослідження новоутворень, ендоскопічні операції та інше.

Аби долучитися до програми, медзаклади мають реорганізуватися в комунальні некомерційні підприємства, комп’ютеризувати кабінети й підключитися до системи eHealth, а також укласти угоди з НСЗУ.

 У 2018 році медреформу почали втілювати в закладах первинної ланки. 2019-й – продовження реформи на рівні спеціалізованої допомоги (лікарі-спеціалісти). 2020 рік – впровадження змін на рівні високоспеціалізованої допомоги (лікування у стаціонарах).

Оставить комментарий

Оставьте первый комментарий.

Читайте также