В Днепре появился Telegram-канал интересных новостей города
Не пропустите новости
В Днепре появился Telegram-канал интересных новостей города
В Днепре появился Telegram-канал «Днепровской панорамы», где вы сможете найти самые интересные и актуальные новости города. Мессенджер Telegram можно установить по ссылкам в App Store или Google Play. После установки Вам нужно подписаться на канал «ДП», где…
В больнице Мечникова планируют открыть жизненно важный центр
События
В больнице Мечникова планируют открыть жизненно важный центр
В Днепре в больнице им. Мечникова планируют открыть центр гемофилии. По словам специалистов из облздрава, в этом центре больным будут оказывать первую медицинскую помощь, делать операции. Сейчас ищут специалистов. На Днепропетровщине живут 116 человек, страдающих…
«Поцелуй Иуды»: Борис Филатов обвинил Владыку Симеона во лжи
Не пропустите новости
«Поцелуй Иуды»: Борис Филатов обвинил Владыку Симеона во лжи
Мэр Днепра Борис Филатов обвинил управляющего Днепровской епархией Православной церкви Украины Владыку Симеона во лжи в свой адрес и потребовал от церковного служителя опровержений. В противном случае городской голова намерен судиться с представителем духовенства. Речь…
Как покрасить яйца: 25 простых идей без химии и в удовольствие
DP-Life
Как покрасить яйца: 25 простых идей без химии и в удовольствие
По церковной традиции, красить яйца нужно накануне Пасхи, в Чистый четверг, в день, когда принято убирать в доме, купаться и стричься. А еще именно писанка или крашанка — это оберег и самый лучший пасхальный подарок…
«Не Вам оценивать мою деятельность»: мэр Днепра Филатов обратился к Владыке Симеону
Не пропустите новости
«Не Вам оценивать мою деятельность»: мэр Днепра Филатов обратился к Владыке Симеону
Мэр Днепра написал на своей странице в Фейсбуке открытое обращение к Владыке Симеону. Борис Филатов утверждает, что священнослужитель оклеветал его. Мэр требует, чтобы Симеон опровернул сказанное, иначе он будет защищать свою честь в суде. Об…

У Дніпрі Уляна Супрун розповіла про зміни, які чекають медицину Дніпропетровщини у 2019 році

3 месяца назад, 17:22

У Дніпрі Уляна Супрун розказала, які зміни чекають на систему охорони здоров’я у 2019 році.

Децентралізація, ініційована Президентом України Петром Порошенком, – найпередовіша реформа в державі. Вона демонструє масштабні зміни. Відчувають їх і на Дніпропетровщині. На місця передані повноваження та фінансові ресурси, бюджети громад суттєво зросли. Кошти йдуть, зокрема,  на створення нового освітнього простору у школах та дитсадках, будівництво й реконструкцію медустанов. Крім того, гроші спрямовують на енергозберігаючі заходи в закладах освіти та охорони здоров’я.

Які трансформації відбуватимуться в медицині у 2019-му, розказала в.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун під час робочої поїздки на Дніпропетровщину.

«Трансформація системи охорони здоров’я почалась з первинної ланки. Медзаклади України завзято долучилися до змін та переходять на нову модель фінансування – коли держава оплачує медичні послуги, надані конкретному пацієнту. У Дніпропетровській області мешканці активно обирають лікарів, яким довіряють, і підписують з ними декларації. Нова модель – «кошти йдуть за пацієнтом» – довела свою ефективність. Впроваджуватимемо її й надалі», – зауважила Уляна Супрун.

Вона додала, що наразі майже всі медустанови регіону уклали договори з Національною службою здоров’я України. Це значить, що  вони вже отримують більше фінансування й мають можливість підвищувати зарплатню медперсоналу.

«Договір з Нацслужбою здоров’я – єдине джерело фінансування для комунальних  закладів первинної ланки, які його уклали. Вони не отримують медичної субвенції з Держбюджету. Хто не встиг укласти договір, може зробити це протягом 2019-го», – зазначила вона.

За її словами, з 1 квітня 2019 року Нацслужба здоров’я відшкодовуватиме вартість ліків, які пацієнти одержують за програмою «Доступні ліки». Отримати їх можна буде за електронним рецептом у будь-якому місті України.  

Як пообіцяла Уляна Супрун, з 1 липня запрацює програма «Безкоштовна діагностика». За направленням сімейного лікаря, терапевта та педіатра пацієнт зможете отримати пакет діагностичних та лікувальних послуг, які оплатить Національна служба здоров’я.

Зокрема, у програмі – більше півсотні послуг: аналізи, біопсія, рентген, УЗД, мамографія, дослідження новоутворень, ендоскопічні операції та інше.

Аби долучитися до програми, медзаклади мають реорганізуватися в комунальні некомерційні підприємства, комп’ютеризувати кабінети й підключитися до системи eHealth, а також укласти угоди з НСЗУ.

 У 2018 році медреформу почали втілювати в закладах первинної ланки. 2019-й – продовження реформи на рівні спеціалізованої допомоги (лікарі-спеціалісти). 2020 рік – впровадження змін на рівні високоспеціалізованої допомоги (лікування у стаціонарах).

Оставить комментарий

Оставьте первый комментарий.

Читайте также