В «СН» открестились от инициативы Бужанского об отмене Закона о Языке

Анатолий Пархоменко

В "СН" открестились от инициативы Бужанского по поводу языка

Во фракции «Слуга народа» открестились от инициативы нардепа из Днепра Максима Бужанского, который внес проект постановление об отмене языкового закона.

Об этом корреспондент «ДП» узнал на странице главы комитета Верховной Рады по вопросам гуманитарной и информационной политики Александра Ткаченко.

В "СН" открестились от инициативы Бужанского по поводу языка

«Наш колега Максим Бужанський каже, що вніс до Ради законопроект про визнання недійсним закону про мову. З цього приводу хочемо заявити наступне:

1. Тексту законопроекту ми, як депутати, не бачили і його ще навіть немає на сайті Верховної Ради;

2. Народні депутати вправі реєструвати будь-які законопроекти. В парламенті на це немає цензури.

Але не кожен законопроект, зареєстрований депутатом від «Слуги народу», є позицією фракції та має розглядатися відповідним комітетом, в даному випадку, — з питань гуманітарної та інформаційної політики, який я очолюю.

3. Офіційні висновки Венеційської комісії щодо закону про мову будуть розглядатися разом з Міністром культури, молоді та спорту, з Уповноваженою із захисту державної мови і це питання буде знаходитися виключно в юридичній площині. І спочатку ми, в нашому комітеті збираємось зайнятися цими висновками.

4. Особисто — поспіх колеги в цьому чутливому питанні — не підтримую.

Позиція Президента України і партії «Слуга народу» полягає в тому, що мова більше ніколи не буде питанням, яке розділяє Україну.

Усі попередні два десятиліття українці не змогли збудувати країну, про яку мріють, саме через те, що постійно сперечалися як не про релігію, так про мову та історію.

Ми перегортаємо цю сторінку та формуємо новий порядок денний, який об’єднає усіх. Це – сильна та заможна, незалежна, європейська Україна, у якій комфортно і безпечно усім», — написал Ткаченко.

16 июля, в Украине вступил в силу закон «Об обеспечении функционирования украинского языка как государственного».

Согласно закону, владеть государственным языком и применять его при исполнении служебных обязанностей обязаны президент, председатель Верховной Рады и его заместители, премьер-министр, все члены правительства, руководители государственных учреждений, предприятий и ведомств, государственные служащие и чиновники всех рангов, руководители и личный состав Нацполиции, судьи, адвокаты и нотариусы, руководители учебных заведений, педагоги и медицинские работники государственных и коммунальных учреждений здравоохранения.

Позднее, Закон «Об обеспечении функционирования украинского языка как государственного» не нашел одобрения в Венецианской комиссии.

Смотрите также: «Слуга народа» голосует за снятие неприкосновенности с Порошенко

Присоединяйтесь также к Днепровской Панораме в Google News. Следите за последними новостями!Присоединиться
Читайте также