У Дніпрі будують зливову каналізацію на вулиці Моніторній

У Дніпрі будують зливову каналізацію на вулиці Моніторній (від вул. Метробудівської до пров. Парусного). Там у дворі будинків № 7 та № 5 вже багато років після сильних опадів утворюється величезна калюжа-озеро.

«За радянських часів, коли проєктувалися житлові масиви, уваги зливовій каналізації приділяли мало. Максимум – будували камеру дощоприймача, крізь яку вода мала всмоктуватися у землю. Звичайно, такий малоефективний спосіб перетворився за роки у величезну проблему для таких житлових масивів нашого міста, як Парус, Перемога, Ломівський. Проєкт, який реалізується на вулиці Моніторній, 7, вже другий цього року (подібний ремонт відбувається на вулиці Янтарній – ред.). Це складні інженерні проєкти, де потрібно враховувати і проїжджу частину, і тротуарну, і наявність уже прокладених підземних мереж», – зауважив головний спеціаліст відділу забезпечення діяльності міського голови та його заступників Антон Андрієнко.

Вода також потрапляє у підвали будинків, провокуючи сирість та усідання. За словами депутата міської ради Северина Маринчука, жителі скаржаться на тріщини у квартирах та обвалення плитки.

«Вода у калюжі стоїть тижнями влітку, а взимку взагалі місяцями. Тут не може проїхати не лише приватний транспорт, але й швидкі або пожежні. Крім цього, будинок у дворі почав давати усідання. Вирішити цю проблему виявилося нелегко, однак проєктне рішення знайдено. Воно цікаве, але досить складне і затратне. Дякуємо меру Борису Філатову, який почув думку громади та зміг виділити на реалізацію проєкту чималу суму у майже 8 млн грн», – сказав Северин Маринчук.

_MG_7126.CR2

Наразі тут знімають асфальт і копають траншеї. Далі прокладуть труби великого діаметра, під’єднають їх до зливної каналізації.

«Усі роботи проводитимуться за сучасними нормами та із використанням новітніх будівельних матеріалів. Тут зроблять колодязі з відстійниками для води, вони будуть забетоновані та доступні для чищення від сміття та мулу. Після цього, відповідно до проєкту, облаштують територію: новий асфальт, тротуари та бордюри», – розповів детальніше заступник головного інженера компанії-підрядника Борис Волобоєв.

Пані Валентина вже понад 30 років живе у будинку № 7. Жартома каже, що у цій калюжі місцеві діти можуть купатися, не потрібно навіть на річку йти.

«Через цю перепону жодна швидка ще не проїхала. Зупиняються біля арки, а лікар має попід будинком йти, бо заливає бува до самого порога. Ми дуже вдячні міській владі за те, що позбавить нас цієї проблеми», – розповіла жінка.

Радіє і молода матуся Світлана, що гуляє повз калюжу зі своїм сином.

«Як ми заселилися, ця калюжа завжди існувала. Щороку вона все збільшувалася, вже дійшло до того, що тут топляться дрібні тварини, бо рівень води у ній дітям майже по пояс. Дуже добре, що тепер ця проблема буде ліквідована», – поділилася враженнями жінка.