Бережіть ноги. На Дніпропетровщині помітили незвичного водяного мешканця (Фото)

Незвичайного водяного мешканця вдалося зняти на камеру у Кривому Розі. Коментуючі розпізнали у ньому водяного клопа-плавта, повідомляє Дніпровська панорама, посилаючись на пост Ярослава Балащака у Фесбук-сторінці "Комахи України".

Плавт звичайний - вид поширений у більшій частині Європи, на Кавказі та помірній Азії на схід до Китаю та Кореї. В Україні вид широко поширений. В основному він трапляється у спокійних водах, таких як озера, ставки, болота та калюжі, а також у водах з повільною течією, таких як канали. Перевага віддається водам з багатою рослинністю.

Клоп плавт у Кривому Розі

На перший погляд його можна сплутати із жуком-плавунцем. У плавта звичайного широке, слабо опукле тіло яйцеподібної форми, завдовжки близько 14—16 мм. Основний колір зеленувато-жовтий з блискучою переднеспинкою, покритою бурими крапками. Передні кінцівки хапального типу, добре пристосовані для лову жертв, якими можуть бути личинки комах, молюски і дрібні рибки. Задні кінцівки плавального типу, покриті волосками. Однак плавт не тільки добре плаває, а й повзає рослинами. Піднімаючись на поверхню водоймища, плавт запасає атмосферне повітря, наповнюючи ним вільний простір, що утворюється між злегка опуклими надкрилами та тілом.

Біологи відначають, що раніще клоп-плавт часто зустрічався у водоймах, зокрема його можна було побачити на березі Монастирського острова, проте нині водяні клопи стали рідкісю.

Звичайно, багатьох хвилює, чим може бути небезпечний плавт для людини? У водоймах є чимало клопів - водомірки, гладиши, гребляки, ранатри. Не всі нешкідливі. Наприклад, гладиші або ті ж плавти можуть і вкусити. Укус плавта досить болісний, але не смертельний.

Нагадаємо, раніше ми писали: Під Дніпром відкрили грибний сезон: перші сморчки та саркосцифи червоні (Фото)