Інспектори з евакуаторами, автомобільні зони і штрафи – у міський бюджет: Як у Дніпрі впроваджуватимуть новий закон про реформування паркувальної сфери

27 вересня в Україні набув чинності закон про реформу сфери паркування. Це означає, що дотримання правил розташування автівок на вулицях відтепер контролюватимуть спеціальні інспектори. У Дніпрі до нововведень підготувалися. Міська Інспекція з питань паркування штрафуватиме порушників, а стягнуті кошти передаватимуть безпосередньо до муніципального бюджету. Щоб прибрати паркувальний хаос у центральній частині міста, у мерії планують зробити зонований простір для машин і поступово збільшувати кількість платних парковок та паркувальних «кишень». З детальним описом змін у правилах паркування можна ознайомитися тут - Паркування 2018. Раніше порушниками правил паркування займалася поліція. Однак правоохоронці просто фізично не встигають оперативно реагувати на всі випадки. Через паркування у два ряди та залишені на трамвайних рейках і смугах руху громадського транспорту автівки у містах часто утворюються великі затори. Тепер за так званими паркувальними злочинцями стежитиме спеціальна Інспекція з питань паркування. Вона складається із п’ятнадцятьох фахівців. Усі вони – посадовці місцевого самоврядування. Це – також норма нового закону. У найближчі півтора місяця – поки Кабінет Міністрів України не ухвалить необхідні підзаконні акти – інспекція у Дніпрі працюватиме в тестовому режимі. Фахівці проводитимуть із водіями-порушниками профілактичні бесіди та пояснюватимуть, які штрафи й покарання чекають на тих, хто ігнорує правила парковки. Бацун
«За порушення правил зупинки на стоянці законодавством передбачено штраф у розмірі 225 грн. За несплату за паркування – стягнення у двадцятикратному розмірі від тарифу на парковку. За паркування на місцях, відведених для людей з інвалідністю, – штраф у тридцятикратному розмірі від тарифу. За порушення правил зупинки та стоянки транспортних засобів, що суттєво заважає дорожньому руху або й взагалі – становить загрозу руху, треба буде заплатити 510 грн. Транспортний засіб у такому випадку можуть доправити на штрафмайданчик. Це коштуватиме водієві від 600 грн. Зберігання машини там – ще від 120 грн щоденно. Всі штрафи передаватимуться до міського бюджету Дніпра», – повідомив начальник Інспекції з питань контролю за паркуванням Володимир Бацун під час прес-конференції 27 вересня.
Інспектори також матимуть техніку для фото- та відеофіксації порушень. Усі штрафи стягуватимуть виключно у безготівковій формі. Машини-порушники зберігатимуться на штрафмайданчику на вул. Курсантській. Парковка Також важлива функція інспекції – контроль за справною оплатою парковки. Нині у місті працює 19 облаштованих платних майданчиків для машин. Сплатити за послугу водії можуть через паркомат – готівкою або карткою. Також це можна зробити за допомогою мобільних додатків і QR-кодів. Найближчим часом у Дніпрі очікують на поставку 158 паркоматів. Також хочуть запустити сервер, що фіксуватиме кожен платіж. За все це сплачуватиме оператор парковки. Крім цього, у міськраді Дніпра проаналізували ситуацію із паркувальними місцями. Так, найбільш перевантаженою автомобілями нині є центральна частина міста. Тут, попри наявні 5,5 тис. місць для паркування, на одне претендують одночасно 140-150 машин. Надалі, під час ремонтів і реконструкцій, потреби водіїв враховуватимуть та намагатимуться збільшити кількість паркомісць.

Омельченко
«Така ситуація мотивує ухвалити рішення про розподіл міського простору на так звані паркувальні зони. Такі ініціативи ухвалювали у низці великих міст не лише нашої країни. У Європі це працює давно. Цей досвід ми переноситимемо в реалії Дніпра. Остаточне рішення буде ухвалене за процедурою регуляторного акта, а всі важливі питання будуть обговорені з громадськістю», – розповів директор КП «Міськавтопарк» Дмитро Омельченко.
Подписывайтесь на нашу страницу в Facebook. Подписывайтесь на наш канал в Telegram.