На Дніпропетровщині знято заборону на вилов раків

30 червня на рибогосподарських водних об’єктах України закінчилася заборона на вилов раків. Отже, від початку липня рибалки можуть знову насолодитися ловом цих безхребетних, дотримуючись Правил любительського рибальства. Про це повідомляє Дніпровська порадниця з посиланням на Державне агентство України з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм.

Зокрема, одній особі за добу можна впіймати 30 екземплярів раків. Ловити цих членистоногих можна ручним збиранням, раколовками конструкції «хапка» діаметром не більше 70 см з кроком вічка не більше 22 мм у кількості не більше однієї одиниці на одного рибалку, а також підсакою діаметром не більше 100 см або «хваткою» («павуком»), розмір якої не перевищує 1×1 м із кроком вічка сіткового полотна не більше 10 мм.

Водночас забороняється ручне збирання раків у темний час доби (пізніше години від заходу сонця та раніше години до його сходу) із застосуванням підсвічування.

Крім того, пам’ятайте про мінімальний розмір рака, який дозволено ловити у водоймах України, а саме:

- у дніпровських водосховищах – 11 см;

- в інших внутрішніх водних об’єктах та Чорноморському регіоні – 10 см,

- в Азовському регіоні – 9 см.


Розмір раків вимірюється шляхом вимірювання довжини по спині від лінії, що поєднує середину очей, до краю середньої хвостової пластини.

За незаконне добування раків передбачено покарання від адміністративних штрафів до кримінальної відповідальності, а також відшкодування нанесених рибному господарству збитків. Компенсація за одного незаконно виловленого рака становить 3 332 грн.

Тож, вирушаючи на водойму, не забудьте ознайомитися з правилами рибальства. Це допоможе вам не лише отримати задоволення від улюбленого заняття, а й зробити свій внесок у збереження водних біоресурсів України.

Нагадуємо, основні вимоги Правил любительського рибальства можна переглянути в розробленому Держрибагентством Гіді рибалки-любителя. У ньому відображено норми вилову водних біоресурсів, їх мінімально дозволені для вилову розміри, наведено перелік заборонених знарядь лову, зазначено посилання на телефонні «гарячі лінії» Держрибагентства, на які можна звертатися у разі виявлення порушень як на водоймах, так і на ринках відповідної області тощо. Завантажити ГІД рибалки-любителя можна за посиланням.

раки

Нагадаємо, раніше ми писали

Чи враховується до сукупного доходу сім'ї компенсація, отримана замість «Пакунка малюка»