Покрова Пресвятої Богородиці. Сьогодні велике релігійне свято, що не можна робити
1 жовтня християни святкують Покрову Пресвятої Богородиці. У цей день наші предки дотримувалися певних традицій і звичаїв, щоб отримати благословення Божої Матері. Раніше це свято відзначали 14 жовтня. У 2023 році Православна церква України та Українська греко-католицька церква перейшли на новоюліанський календар, тому дата змістилася на 13 днів
Покрова Пресвятої Богородиці: історія свята
Історія свята пов'язана з подіями в Константинополі у X столітті. Тоді князь Аскольд пішов у похід на місто. Водночас його мешканці хотіли врятуватися, тому заховалися у найближчій церкві. Жителі почали молитися за захист, аж раптом несподівано вийшла Божа Матір разом з ангелами. Пресвята Богородиця накрила усіх мешканців своїм святим покривалом, врятувавши людей від смерті.
У давнину наші предки вірили, що молитва до Діви Марії має особливу силу. Вважалося, що Божа Матір здатна виконати будь-яке бажання людини, якщо щиро про це попросити. Однією з головних традицій свята є похід до церкви. Християни йдуть до храмів, де ставлять свічки й моляться за здоров'я і захист. Водночас незаміжні молоді жінки можуть попросити сімейного щастя в Діви Марії.
До того ж у свято Покрови наші пращури позбувалися непотрібних речей і прибирали в оселях. У народі вважалося, що це допоможе легше пережити зиму.
Що цікаво, предки часто влаштували пишні гуляння в цей день, зокрема весілля. Вони годували гостей млинцями та овочевими стравами, а після завершення свята віддавали їжу нужденним.
Що не можна робити
У цей день діють суворі заборони, яких важливо дотримуватися. Так, не можна займатися рукоділлям, зокрема вишивати й шити. Не варто позичати й брати гроші в борг, бо накличете матеріальні труднощі. Водночас не рекомендується вживати алкоголь і переїдати. До того ж не можна займатися важкою фізичною працею, бо можна привабити негативну енергію в будинок. Також не варто лихословити, сваритися, пліткувати та заздрити.
Не можна на свято відмовляти у гостинності. Вважається, що чим більше в домі буде гостей, тим більше на нього чекає достатку. Також вірили, що на свято не можна позичати гроші та відмовляти сватам.
Джерело - https://24tv.ua/