Більшість учнів дніпровських шкіл естетичного виховання навчається дистанційно

Мария Козкина

У Дніпрі працюють 22 школи естетичного виховання, у яких налічується понад 7,5 тис. дітей. На період карантину усі такі заклади запровадили дистанційну форму навчання за допомогою різних онлайн-програм, мобільних платформ, відеоконференцій тощо.

Так, 84 % дітей (6 357) за згодою батьків продовжують навчання у музичних і художніх школах міста.

«Кожен мистецький заклад, керуючись відповідними законодавчими документами, може вносити зміни до структури навчального року, зокрема і подовжити освітній процес до 30 червня, відкоригувавши плани та розклади занять. Це прерогатива безпосередньо кожної школи.

Більшість вихованців продовжує навчання дистанційно. Але якщо за різних причин дитина не може зараз долучатися до такої форми роботи, то для неї відкоригують розклади занять – наприклад, навчання подовжиться у червні», – сказав під час пресконференції 9 квітня начальник управління культури департаменту гуманітарної політики ДМР Євген Хорошилов.

Зі свого боку директорка дитячої музичної школи № 16 Олена Коваленко зазначила, що її заклад достатньо швидко пристосувався до умов дистанційного навчання: «Це така комплексна робота, яку вдалось організувати завдяки педагогам, батькам, дітям. Усі достатньо швидко освоїли різні програми, наприклад, Zoom. Звісно, живий контакт педагога і учнів дуже важливий, але за нинішніх умов саме онлайн-навчання дозволяє його не втратити. Загалом, 95 % вихованців нашої школи зараз працюють онлайн зі своїми викладачами».

Дистанційне навчання продовжується і для вихованців дитячої школи класичного танцю. Цей заклад готує артистів балету.

«Балету не можна зупинятися. Балеринами не народжуються, ними стають за допомогою щоденної фізичної праці. Артисту потрібні практичні знання. Тому дуже важливим в умовах карантину стало питання не зупиняти роботу з педагогами. Швидко освоїли різні програми, за допомогою яких шість разів на тиждень дистанційно проходять групові заняття.

Педагоги контролюють вправи кожної дитини. Окрім того, до онлайн-навчання додали перегляди балетів різних театрів світу, майстер-класи професійних артистів тощо. Тобто ті речі, на які під час звичного навчального процесу не завжди вистачає часу», – додала директорка Дніпровської дитячої школи класичного танцю Олена Дубровина.

Читайте также