В Днепре создан Telegram-канал самых интересных и актуальных новостей города
События
В Днепре создан Telegram-канал самых интересных и актуальных новостей города
В Днепре появился Telegram-канал «Днепровской панорамы», где вы сможете найти самые интересные и актуальные новости города. Мессенджер Telegram можно установить по ссылкам в App Store или Google Play. После установки нужно подписаться на канал «ДП», где вы…
Ученые назвали самую опасную группу крови
События
Ученые назвали самую опасную группу крови
Ученые из Гарвардского университета выяснили, какая группа крови является самой опасной. К счастью, она самая редкая. Наиболее неудачной признана четвертая группа крови с отрицательным резусом. С таким сочетанием в мире проживает около 8% людей. Обладатели…
В Днепре 20-летний курсант поймал вора голыми руками
События
В Днепре 20-летний курсант поймал вора голыми руками
В Днепре 20-летний курсант, став случайным свидетелем кражи, не растерялся и задержал вора. Об этом корреспондент «Днепровской панорамы» узнал в Фейсбук-группе «Днепр оперативный». Зовут курсанта Юрий Тополянский. Он учится на четвертом курсе Университета Внутренних дел.…
В Днепре кошки захватили санэпидемстанцию
События
В Днепре кошки захватили санэпидемстанцию
В Днепре кошки захватили санэпидемстанцию. На территории учреждения их около 25. Об этом корреспондент «Днепровской панорамы» узнал в Фейсбук-группе «КОВЧЕГ Общество Защиты Животных (Днепр)». Все началось с того, что мужчина, который живет по соседству, завел…
Знаки зодиака, которые страшно разбогатеют в ноябре
DP-Life
Знаки зодиака, которые страшно разбогатеют в ноябре
Звезды сильно влияют на личность человека и его судьбу. В ноябре небесные тела будут благосклонны ко всем знакам зодиака, но некоторым особенно повезет. Известный астролог Василиса Володина рассказала, каким знакам зодиака улыбнется фортуна в ноябре.…

Борис Філатов про Бібліотеку імені Джона Маккейна у Дніпрі: «Сюди поїдуть люди з усієї України!»

Елена Заринская
1 месяц назад, 16:30

Борис Філатов про Бібліотеку імені Джона Маккейна у Дніпрі: «Сюди поїдуть люди з усієї України!». Новости Днепра
У Дніпрі відкрили Бібліотеку української діаспори імені Джона Маккейна.
Унікальна для країни книгозбірня містить літературу, документи, світлини, платівки, газети та журнали, котрі тривалий час зберігалися у США, Німеччині, Бразилії, Аргентині та Канаді. Вартість видань експерти оцінюють у майже мільйон гривень. Громаді Дніпра представники української діаспори передали все безкоштовно.
Ідея заснувати унікальну книгозбірню у Дніпрі належить міському голові Борису Філатову.
«У Дніпрі має бути місце, звідки надалі розповсюджуватиметься українізація. Повинно бути серце. Це — не просто бібліотека. Для мене це — точка збирання. Я знаю, що саме сюди поїдуть люди з усієї України. Дніпро — місто, котре зупинило «російську весну». Це — становий хребет незалежності країни. Місто волонтерів і добровольців», — сказав Борис Філатов.
Так, торік навесні під час робочої поїздки до США очільник міста познайомився з професором українського походження Володимиром Пилишенком. Саме він погодився передати частину свого книжкового надбання, яке збирав протягом усього життя, у фонд майбутньої дніпровської бібліотеки.
«Я люблю книжки. Такого випадку, щоб викидати книгу, — у мене не було. Я збирав ту бібліотеку. У Борисі Альбертовичі (мер Дніпра Борис Філатов, — ред.) я побачив людину, яка дбає про народ. Яка приїздила в Америку не жити нашими надбаннями, а побачити: чого можна навчитися і що привезти із собою, щоб поліпшити життя тут», — розповів пан Пилишенко.
Фонд Бібліотеки імені Джона Маккейна – це близько 5 тис. книг, найстаріші з яких датовані початком минулого століття. Видання мають не просто бібліографічну цінність, а й історичне значення.
На низці примірників збереглися оригінальні підписи відомих постатей.
У бібліотеці можна знайти, зокрема, «Основи Конституції УНР», «Святе Євангеліє», видання, що описують Голодомор в Україні 1932-33 років, а також примірники книг про Організацію українських націоналістів. Тут є одне з найповніших в Україні зібрання томів «Літопису Української повстанської армії».
Крім цього, є екземпляр агітаційної летючки 50-х років минулого століття, бойові накази, мапи, кліше для бофонів українських повстанців 40–50-х років (однобічні грошові квитанції з фіксованим номіналом, — ред), а також англомовні видання, котрі розповідають історію єврейського народу.
Під книгозбірню виділено залу на першому поверсі Центральної міської бібліотеки (вул. Воскресенська, 23). Користуватися нею можуть усі охочі – для цього потрібно лише пройти безкоштовну реєстрацію у читальні.

Оставить комментарий

Оставьте первый комментарий.

Читайте также