В Днепре маленький мальчик живет в нечеловеческих условиях: соседи просят спасти ребенка (Фото)
Не пропустите новости
В Днепре маленький мальчик живет в нечеловеческих условиях: соседи просят спасти ребенка…
В Днепре неравнодушный гражданин сообщил в 102 о мальчике, которого он обнаружил сегодня в 4 часа ночи на улице Библиотечной. Об этом корреспондент «ДП» узнал из сообщения Патрульной полиции в Днепропетровской области. Сидел под забором…
День памяти преподобного Феодосия Великого: приметы на 24 января
События
День памяти преподобного Феодосия Великого: приметы на 24 января
Сегодня 24-й день года по григорианскому календарю. До окончания года остался 342 дня. Именинники – Виталий, Владимир, Иосиф, Николай, Михаил, Федот, Степан (Стефан), Терентий, Федор и Феодосий. Какой православный праздник 24 января 2019 года 24…
Традиции китайского Нового года: как встречать Белую Крысу и что дарить
DP-Life
Традиции китайского Нового года: как встречать Белую Крысу и что дарить
Китайский Новый год не приурочен к 1 января: его отмечают, высчитывая дату по лунному календарю. Именно с этого числа официально вступает в силу новый покровитель — Белая Металлическая Крыса, которую нужно обязательно поприветствовать. Удивительная хозяйка наступающего Нового года, празднование которого по китайскому…
Страшная авария под Днепром: парня специнструментами доставали из груды металла
Происшествия
Страшная авария под Днепром: парня специнструментами доставали из груды металла
Сегодня утром, 23 января, в Петропавловском районе вблизи поселка Дмитровка произошло дорожно-транспортное происшествие. Об этом корреспондент «ДП» узнала из сообщения на сайте ГУ ГСЧС в Днепропетровской области. На вызов было направлено дежурное отделение пожарно-спасательной части.…
Прогноз погоды на 24 января: где выпадет  снег
События
Прогноз погоды на 24 января: где выпадет снег
Завтра, 24 января, Украина окажется между мощным северным циклоном и не менее масштабным антициклоном, который охватывает практически всю континентальную Европу. Об этом корреспондент «ДП» узнал из сообщения синоптика Натальи Диденко на ее странице в соцсети…

Дніпро– один із лідерів у реорганізації системи харчування у комунальних закладах освіти

Мария Леонова
1 месяц назад, 13:16

Дніпро– один із лідерів у реорганізації системи харчування у комунальних закладах освіти

В Україні з 2017-го розпочалося реформування системи дитячого харчування. Тоді вперше за 18 років переглянули добові потреби для різних вікових груп.

Нові норми враховують рекомендації і стандарти Всесвітньої організації охорони здоров’я та Європейської агенції з харчової безпеки, зокрема щодо зниження норми калорійності для дітей різного віку внаслідок зменшення потреб у нетваринних білках і вуглеводах. Водночас у країні почав зростати ринок аутсорсингу – передачі організації харчування у закладах освіти компаніям-переможцям конкурсних торгів. У досить значній кількості міст лише цьогоріч розпочинають впроваджувати пілотні проєкти у школах і садках.

Дніпро– один із лідерів у реорганізації системи харчування у комунальних закладах освіти

За словами кандидатки соціологічних наук, експертки у сфері регіонального та міського розвитку Надії Міхно, реформування шкільного харчування проходить у різних регіонах з різними темпам. І поки на загальнонаціональному рівні лише готуються до змін, у Дніпрі вже два роки поспіль впроваджується новий підхід до харчування у комунальних закладах освіти.

«Завдяки зусиллям муніципалітету організація харчування дітей у дитсадках і школах міста вийшла на новий рівень. Відбулися позитивні зміни за багатьма аспектами: від облаштування самих їдальнь і харчоблоків до меню та якості їжі. По-перше, запроваджена система харчування за принципом аутсорсингу.

Тепер харчуванням дітей повністю займається приватна компанія, яка виграла тендер: вона постачає продукти, наймає кухарів для приготування їжі тощо. Це дозволяє підвищити якість харчування та рівень обслуговування, зробити весь процес більш прозорим. При цьому місто створює умови для забезпечення дітей у закладах освіти здоровим, різноманітним, збалансованим гарячим харчуванням. Дитина має змогу не просто перекусити бутербродом чи булочкою, а скуштувати гарячі страви, комплексно поснідати чи пообідати», – розповіла під час пресконференції Надія Міхно.

Серед змін експертка також зазначила те, що у загальноосвітніх закладах Дніпра збільшилась кількість учнів старших класів, які вподобали гаряче харчування:

«Це відбулося завдяки тому, що у школах, окрім звичайної їдальні, почали з’являтися буфетні зони зі шведською лінією. Тут учні не просто отримують певні страви, а можуть обрати їх самостійно за своїм смаком. На сьогодні лінія гарячого харчування з’явилася вже у 22 школах міста».

Також, аби зробити страви не лише корисними, а й врахувати побажання всіх, до формування меню почали залучати і самих батьків, тобто підвищився контроль з їхнього боку. У дитячих садках біля харчоблоків встановлені cпеціальні вітрини для контрольних порцій, щоб батьки могли порівняти відповідність виданої з тією, що прописана в тендерному меню. Водночас й у школах кожен з батьків може особисто пересвідчитися у якості їжі. Для цього можна прийти до навчального закладу, придбати у їдальні порцію та скуштувати її.

Крім цього, за останні роки у багатьох закладах освіти міста проведено ремонти їдалень і харчоблоків, закуплено нове сучасне обладнання. У першу чергу це опорні школи-тисячники.

«Отже, Дніпро можна назвати одним із міст-лідерів у питанні реорганізації системи харчування у комунальних закладах освіти. Наш позитивний досвід можна не лише переймати іншим містам, а масштабувати на всю країну, поклавши в основу реформи шкільного харчування на національному рівні, оскільки ті зміні, які зараз пропонуються державою, вже успішно втілені у нашому місті», – додала Надія Міхно.

Читайте также