Комаровский утверждает, что медицина Киева на грани коллапса в связи с коронавирусом
Не пропустите новости
Комаровский утверждает, что медицина Киева на грани коллапса в связи с коронавирусом
Врач Евгений Комаровский сообщил, что при наличии 50 тяжело больных коронавирусом, в Киеве закончатся аппараты ИВЛ (искусственной вентиляции лёгких) и анестезиологи. Об этом корреспондент «Днепровской панорамы» узнал из интервью доктора журналисту Дмитрию Гордону. «Я вынужден…
В больницах Кривого Рога отказываются кормить пациентов
События
В больницах Кривого Рога отказываются кормить пациентов
В больницах Кривого Рога пациентов отказываются кормить. Об этом корреспондент «Днепровской панорамы» узнал из публикацию соответствующего приказа, который опубликовал Telegram-канале Легитимный. В частности, приказом 16-й горбольницы в Кривом Роге директор вычеркнула организацию питания, ссылаясь на…
У Анечки из Никополя скоро день рождения и у нее самая необычная заветная мечта
Не пропустите новости
У Анечки из Никополя скоро день рождения и у нее самая необычная…
В Никополе живет большая умничка, добрая и милая девочка Аня. Скоро у нее день рождения. Аня мечтает о необычном подарке. Только она думает не о себе, а о младшем братике. Об этом корреспондент Днепровской панорамы…
Коронавирус в Украине: как будут праздновать Пасху в условиях карантина (Видео)
События
Коронавирус в Украине: как будут праздновать Пасху в условиях карантина (Видео)
Богослужение онлайн и доставка пасхальных корзин. Пока украинцы готовятся к Пасхе, Кабмин вводит новые карантинные ограничения — так с понедельника запрещены все массовые мероприятия — в том числе религиозные — независимо от количества участников. Об…
Коронавирус в Украине: какие граждане в возрасте 60+ не нуждаются в самоизоляции
Не пропустите новости
Коронавирус в Украине: какие граждане в возрасте 60+ не нуждаются в самоизоляции
8 апреля члены Кабинета Министров Украины расширили список объектов, которые могут работать во время общенационального карантина, объявленного из-за распространения коронавируса. Об этом сообщает Премьер-Министр Украины Денис Шмигаль. Напомним, ранее мы писали о том, что Шмигаль…

Дніпро– один із лідерів у реорганізації системи харчування у комунальних закладах освіти

Мария Леонова
4 месяца назад, 13:16

Дніпро– один із лідерів у реорганізації системи харчування у комунальних закладах освіти

В Україні з 2017-го розпочалося реформування системи дитячого харчування. Тоді вперше за 18 років переглянули добові потреби для різних вікових груп.

Нові норми враховують рекомендації і стандарти Всесвітньої організації охорони здоров’я та Європейської агенції з харчової безпеки, зокрема щодо зниження норми калорійності для дітей різного віку внаслідок зменшення потреб у нетваринних білках і вуглеводах. Водночас у країні почав зростати ринок аутсорсингу – передачі організації харчування у закладах освіти компаніям-переможцям конкурсних торгів. У досить значній кількості міст лише цьогоріч розпочинають впроваджувати пілотні проєкти у школах і садках.

Дніпро– один із лідерів у реорганізації системи харчування у комунальних закладах освіти

За словами кандидатки соціологічних наук, експертки у сфері регіонального та міського розвитку Надії Міхно, реформування шкільного харчування проходить у різних регіонах з різними темпам. І поки на загальнонаціональному рівні лише готуються до змін, у Дніпрі вже два роки поспіль впроваджується новий підхід до харчування у комунальних закладах освіти.

«Завдяки зусиллям муніципалітету організація харчування дітей у дитсадках і школах міста вийшла на новий рівень. Відбулися позитивні зміни за багатьма аспектами: від облаштування самих їдальнь і харчоблоків до меню та якості їжі. По-перше, запроваджена система харчування за принципом аутсорсингу.

Тепер харчуванням дітей повністю займається приватна компанія, яка виграла тендер: вона постачає продукти, наймає кухарів для приготування їжі тощо. Це дозволяє підвищити якість харчування та рівень обслуговування, зробити весь процес більш прозорим. При цьому місто створює умови для забезпечення дітей у закладах освіти здоровим, різноманітним, збалансованим гарячим харчуванням. Дитина має змогу не просто перекусити бутербродом чи булочкою, а скуштувати гарячі страви, комплексно поснідати чи пообідати», – розповіла під час пресконференції Надія Міхно.

Серед змін експертка також зазначила те, що у загальноосвітніх закладах Дніпра збільшилась кількість учнів старших класів, які вподобали гаряче харчування:

«Це відбулося завдяки тому, що у школах, окрім звичайної їдальні, почали з’являтися буфетні зони зі шведською лінією. Тут учні не просто отримують певні страви, а можуть обрати їх самостійно за своїм смаком. На сьогодні лінія гарячого харчування з’явилася вже у 22 школах міста».

Також, аби зробити страви не лише корисними, а й врахувати побажання всіх, до формування меню почали залучати і самих батьків, тобто підвищився контроль з їхнього боку. У дитячих садках біля харчоблоків встановлені cпеціальні вітрини для контрольних порцій, щоб батьки могли порівняти відповідність виданої з тією, що прописана в тендерному меню. Водночас й у школах кожен з батьків може особисто пересвідчитися у якості їжі. Для цього можна прийти до навчального закладу, придбати у їдальні порцію та скуштувати її.

Крім цього, за останні роки у багатьох закладах освіти міста проведено ремонти їдалень і харчоблоків, закуплено нове сучасне обладнання. У першу чергу це опорні школи-тисячники.

«Отже, Дніпро можна назвати одним із міст-лідерів у питанні реорганізації системи харчування у комунальних закладах освіти. Наш позитивний досвід можна не лише переймати іншим містам, а масштабувати на всю країну, поклавши в основу реформи шкільного харчування на національному рівні, оскільки ті зміні, які зараз пропонуються державою, вже успішно втілені у нашому місті», – додала Надія Міхно.

Telegram-канал Карантин ДНЕПР — канал официальных новостей о коронавирусе и карантине в Днепре
Присоединяйтесь https://t.me/karantindnepr

Читайте все новости по теме «Коронавирус Днепр» на сайте «Днепровская панорама»

Читайте также