«ЄС» буде єдиною демократичною силою у місцевих радах Дніпропетровщини – свідчать передвиборчі опитування

Мария Козкина

 Публікація рейтингів партій перед виборами — один з найпоширеніших законних інструментів впливу на думку виборця.  Щоб не піддатися на маніпуляції,  треба уважно дивитися на те, хто саме проводив те чи інше дослідження.

"ЄС" буде єдиною демократичною силою у місцевих радах Дніпропетровщини – свідчать передвиборчі опитування

«Якщо це таки поважні організації як, наприклад, соціологічна група «Рейтинг» або Центр SOCIS, які дотримуються міжнародних стандартів, питань немає», — зазначає Станіслав Жолудєв, голова правління всеукраїнської громадської організації «Комітет виборців України». 

І згідно з дослідженнями групи «Рейтинг», показники «Європейської Солідарності» на місцевих виборах-2020 по всій Україні більш ніж вдвічі перевищують п’ятивідсотковий прохідний бар’єр— 11,7 %.

"ЄС" буде єдиною демократичною силою у місцевих радах Дніпропетровщини – свідчать передвиборчі опитування

Але коли опитування проводять невеличкі регіональні компанії, складно перевірити якість та коректність проведених досліджень. І такі дослідження часто використовуються як інструмент впливу на громадську думку. 

Про спроби маніпуляцій із рейтингами з боку опонентів відзначають у штабах провідних політичних сил. Своїми спостереженнями поділився керівник передвиборчого штабу ПП «Європейська солідарність» у Дніпропетровській області Максим Курячий:

«Як кандидат в депутати я їжджу по районах та спілкуюсь з виборцями, постійно отримую від них зворотний зв’язок. І це найкращий моніторинг суспільної думки, який чітко показує, що штучне заниження рейтингу «ЄС» певними нечистоплотними соціологічними групами є простою маніпуляцією, а ніяк не дослідженням думки виборця».

Останні опитування також свідчать, що «ЄС» буде єдиною демократичною силою у місцевому самоврядуванні Дніпропетровщини. Разом з нею, як зазначає політичний експерт Яніна Соколовська, до місцевих рад в регіоні увійдуть «Пропозиція», ОПЗЖ, «Слуга Народу», «Блок Вілкула «Українська перспектива» та «Громадська сила».

"ЄС" буде єдиною демократичною силою у місцевих радах Дніпропетровщини – свідчать передвиборчі опитування
Присоединяйтесь также к Днепровской Панораме в Google News. Следите за последними новостями!Присоединиться
Читайте также