1800 человек и 4 трупа: 2 круизных лайнера из-за коронавируса умоляют пустить их в порт
Не пропустите новости
1800 человек и 4 трупа: 2 круизных лайнера из-за коронавируса умоляют пустить…
Круизная компания Carnival Corp просит власти Флориды пустить в свой порт два туристических лайнера, на борту одного из которых есть зараженные коронавирусом, сообщает агентство Bloomberg. Лайнеры Zaandam и Rotterdam принадлежат Holland America Line — дочерней…
Черный дым и паника: в Днепре сильный пожар, все небо в дыму (Фото)
Не пропустите новости
Черный дым и паника: в Днепре сильный пожар, все небо в дыму…
В Днепре прямо сейчас, 2 апреля, в 14: 30 случился сильный пожар. Об этом корреспондент Днепровской панорамы узнал из сообшения очевидцев событий. По их словам, ЧП случислось по адресу Винокурова, 5, где находятся склады Деливери.…
Карантин до 15 мая это — фейк: всей Украине рассказали правду
Не пропустите новости
Карантин до 15 мая это — фейк: всей Украине рассказали правду
В Днепре и в Украине все чаще говорят о том, что карантин продлевают до 15 мая. Как на самом деле обстоят дела, об этом корреспондент Днепровской панорамы узнал из сообщения на официальном сайте Міністерство освіти…
Проектировщик разработал новую схему аэродрома Днепра
События
Проектировщик разработал новую схему аэродрома Днепра
В Днепре продолжают работы над проектом нового аэропорта. Уже готова схема аэродрома со взлетно-посадочной полосой длиной 3200 метров. Об этом сообщает корреспондент «Днепровской панорамы» со ссылкой на председателя Днепропетровской облгосадминистрации Александра Бондаренко. Он подчеркнул, что…
Взрыв в квартире переполошил весь Днепр: погибла 17-летняя девушка, продолжение истории (Фото)
Не пропустите новости
Взрыв в квартире переполошил весь Днепр: погибла 17-летняя девушка, продолжение истории (Фото)
В Днепре эта громкая история случилась в конце января на Левом берегу, в одном из многоэтажек по улице Софьи Ковалевской. История имела огромный резонанс, об этом гудел весь Днепра. Напомним, трагедия случилась из-за взрыва самодельного…

Кладовище – місце для скромних поминань, — точка зору православної церкви

Редакция Днепровской Панорамы
2 года назад, 14:30

Новини Дніпра. Фото з відкритих джерел

У зв’язку з офіційною забороною на кладовищах Дніпра оградок та лавок разом з поліестеровими поминальними букетами квітів «Дніпропетровська панорама» вирішила поспілкуватись з в.о. ректора Дніпровської духовної семінарії протоієреєм Сергієм Нарольським, на предмет позиції церкви щодо заборони встановлення огорож, столів та лавочок на кладовищах.

За словами Сергія Нарольського для того, щоб пояснити, як саме церква бачить питання благоустрою кладовищ, потрібно звернутись до церковного уставу.

Устав свідчить, що кладовище є місцем, в якому люди звершують ритуальне поховання своїх рідних і близьких.

Традиційно, місця поховання наших близьких увінчуються невеликим насипом землі. Головним елементом поховання після відспівування є встановлення хреста.

«Хрест символізує те, що тут похований християнин. Було би правильно, якби це був скромний хрест з дерева або металу, не надто пишний чи монументальний».

За словами протоієрея Сергія, рішення про заборону огорож та лавочок на кладовищах призводить ситуацію до більшої відповідності з релігійним уставом церкви.

«Поховання має бути скромним місцем. Тут хриятини мусять молитись за покійних рідних і близьких, і аж ніяк не звершувати гульбища. Втім, останні часто можна бачити під час поминальних днів. Йде підміна понять – ми не поминаємо людину, а приходимо на кладовище святкувати. Люди повинні ділитися духовною радістю Воскресіння. Поділитися духовною радістю з покійними можливо тільки одним шляхомм – достойно за них помолитися, спочатку в храмі, а потім на місці поховання, що мусить бути скромним та прибраним».

Сергій Нарольський додав, що встановлення огорож на кладовищах є скоріше народною традицією, тому що більшість людей хочуть зробити місце поховання близьких своїм особистим “оазисом”, який вони хотіли б відвідувати і спілкуватись там сімейно.

«Церква, перш за все, виступає за достойний та скромний благоустрій кладовищ. Поминати покійних та відвідувати місце поховання потрібно скромно і з сердечною молитвою за свого близького, що пішов у вічність».

Спілкувався Дмитро Грініченко

Читайте все новости по теме «Коронавирус Днепр» на сайте «Днепровская панорама»

Читайте также