Коронавирус в Украине: в ближайшее время ожидается пик
События
Коронавирус в Украине: в ближайшее время ожидается пик
Специалисты ожидают пиковый рост заболеваемости коронавирусом COVID-19 в Украине. Об этом заявил главный санитарный врач Виктор Ляшко. Так, в Минздраве объяснили, почему Кабмин планирует усилить карантинные мероприятия. «Мы подробно изучаем ситуацию, которая происходит в странах европейского союза.…
От коронавируса скончался выдающийся певец и композитор
DP-Life
От коронавируса скончался выдающийся певец и композитор
Из-за коронавирусной инфекции скончался еще один знаменитый человек. Не стало известного американского исполнителя и композитора Адама Шлезингера.  Основатель рок-группы Fountains of Wayne больше недели был в одной из престижных клиник Нью-Йорка, однако его организм не…
Как быстро похудеть на 20 кг: диета Магги
DP-Life
Как быстро похудеть на 20 кг: диета Магги
Диета Магги – одна из разновидностей яичной диеты. Причем ее название никаким образом не связано со знаменитыми бульонными кубиками, свое название она получила благодаря фамилии создательницы диеты. Диета рассчитана на 4 недели, ее меню является…
Инфляция в 2020 году: Кабмин дал неутешительный прогноз
События
Инфляция в 2020 году: Кабмин дал неутешительный прогноз
Кабинет министров Украины обнародовал обновленный макроэкономический прогноз, в котором повысил прогноз инфляции в 2020 году с утвержденных ранее 5,6% до 11,6%. Соответствующее постановление правительства №253 опубликовано на правительственном портале. Обновленный макропрогноз гласит, что уровень безработицы составит 9,4%,…
Какие сны видят люди в разном возрасте: комментарий психологов
События
Какие сны видят люди в разном возрасте: комментарий психологов
Психологи и нейробиологи рассказали, как отличаются сны людей, пребывающих в разных возрастных категориях. По словам специалистов, самые маленькие добровольцы рассказали, что чаще всего видят во сне членов своей семьи, а также друзей, пишет changeua.com. Кроме того,…

У мерії Дніпра розповіли про заходи із запобігання занесенню та поширенню коронавірусу у місті

Алина Краснова
1 месяц назад, 15:50

У Дніпрі вже проводять низку заходів із запобігання занесенню та поширенню коронавірусу. Так, за розпорядженням мера Бориса Філатова створено штаб із питань готовності та реагування на поширення гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом, а також перерозподілено 98 млн грн до резервного фонду міського бюджету Дніпра на вирішення відповідних оперативних заходів.

За словами заступника міського голови-директора департаменту охорони здоров’я населення міськради Андрія Бабського, кошти витрачатимуться за потреби виключно на заходи для забезпечення максимальної безпеки медичних працівників, населення та лікувального процесу. Йдеться про закупівлю обладнання, у тому числі апаратів штучної вентиляції легень, а також витратних матеріалів, медикаментів, засобів особистого захисту, дезінфекції тощо.

«Оперативний штаб уже напрацював алгоритми дій як для запобігання поширенню коронавірусу, так і у разі його виявлення у Дніпрі. Водночас під час засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій департаменту охорони здоров’я населення надали дозвіл на використання коштів для придбання усього згаданого в оперативному режимі поза тендерних процедур, оскільки вони можуть зайняти багато часу. Наразі вже відомі потреби, ми працюємо над цим питанням. Сподіваємося, ситуація з коронавірусом омине нас, але ми маємо бути готові до будь-яких випадків», – сказав Андрій Бабський.

Представник мерії також нагадав, що у разі спалаху коронавірусу у Дніпрі 21-шу міську інфекційну лікарню визначено госпітальною базою. З муніципального бюджету цьому закладу виділили 300 тис. грн на забезпечення лікувального процесу усім необхідним для перших 30 хворих.

Водночас завідувач інфекційного відділення № 1 міської клінічної лікарні № 21, експерт з інфекційних хвороб департаменту охорони здоров’я населення міськради Володимир Чумак наголосив, що приводів для паніки у Дніпрі щодо коронавірусу немає, а у разі його виникнення згадана лікарня завдяки зміцненню матеріально-технічної бази цілком готова надавати медичну допомогу.

«Загалом клінічна картина коронавірусу нічим не відрізняється від банальних вірусних інфекцій, у тому числі сезонного грипу, – це підвищення температури, м’язовий і суглобовий біль, сухий кашель. Але він небезпечний тим, що у 20-25% випадків розвивається атипова пневмонія. Препарату від цього вірусу поки немає. Тому дотримання особистої гігієни залишається одним із основних заходів профілактики коронавірусу, грипу та інших респіраторних вірусних інфекцій. У разі ознак захворювання слід звернутися до лікаря», – підкреслив Володимир Чумак.

Зі свого боку керівниця відокремленого структурного підрозділу «Дніпровський міський відділ лабораторних досліджень» Наталя Лебединська нагадала про дотримання гігієни кашлю, чхання, а також про необхідність миття рук, використання антисептиків швидкої дії, провітрювання та вологого прибирання приміщень.

«У Дніпрі сформовано протиепідемічні бригади з цілодобовим чергуванням на випадок виявлення коронавірусу. Розроблено рекомендації з організації профілактичних дезінфекційних заходів у закладах освіти, транспорту, торгівлі. Наразі фахівці обласного лабораторного центру проводять температурний скринінг пасажирів у аеропорту та збирають епіданамнез із заповненням анкет у прибулих», – розповіла Наталя Лебединська.

Профілактичні заходи з дезінфекції нині посилено в усьому громадському транспорті Дніпра.

За словами директора департаменту транспорту та транспортної інфраструктури міськради Ігоря Маковцева, дезінфекційними засобами обробляють холи у метрополітені, двері, стекла, поручні, салони вагонів. Окрім цього, щоденну дезінфекцію та додаткове провітрювання проводять у салонах трамваїв і тролейбусів. Це ж стосується і автобусного транспорту. Водіям, які постійно контактують з грошима, рекомендовано частіше обробляти руки антисептиками. У салонах автобусів розвішується інформація для пасажирів про коронавірусну інфекцію та профілактичні заходи.

На суворому дотриманні санітарних вимог і посиленні режиму дезінфекції у закладах освіти, спорту, позашкілля наголошують і у департаменті гуманітарної політики міськради. За словами заступниці директора згаданого департаменту Дар’ї Білої, нині додатково збирається уся інформація про виїзди та повернення з-за кордону учнів, вихованців закладів, працівників. У разі виявлення коронавірусу у Дніпрі усі масові заходи будуть обмежені або заборонені.

Telegram-канал Карантин ДНЕПР — канал официальных новостей о коронавирусе и карантине в Днепре
Присоединяйтесь https://t.me/karantindnepr

Читайте все новости по теме «Коронавирус Днепр» на сайте «Днепровская панорама»

Читайте также