Білі камені - один з найкращих водоспадів на Дніпропетровщині (фото)

У Кривому Розі є чудовий і дуже потужний водоспад. Відмінне місце для фотосесій. Це непередавана атмосфера потужного потоку води, приємного шуму сильної стихії.  Водоспад Білі камені на порогах р. Інгулець найбільш ефектно виглядає знизу, повідомляє Дніпровська панорама.

Водоспад Білі камені розташований на порогах річки Інгулець у Кривому Розі. Друга назва водоспаду, а точніше цілого каскаду водоспадів – Карачунівські. Вона походить від однойменного водосховища, з греблі якого по гранітних уступах і стікають ці потужні водні потоки.

Цей водоспад є справжньою родзинкою індустріальної Дніпропетровщини. Його, як і все Карачуновське водосховище, наповнюють води найбільшої річки краю - Інгулець.

Існує він з 1932 року, коли, разом з будівництвом Криворізького Металургійного Заводу, було створено на річці Інгулець Карачунівське водосховище.

Висота водоспаду складає 12 метрів, а експерти відносять його до одного з найкращих водоспадів України.

Водоспад та береги водосховища утворені на базі гранітних порід та порогів ріки Інгулець. На берегах розташовані лісосмуги. Камені-сходи водоспаду майже завжди вкриті щільною білою піною стрімкої води. Взимку тут відкривається неймовірно красиве видовище на тлі ясної небесної блакиті - білі крига та сніги. Немов гігантські сталактити нависають над засніженою річкою, а зверху, по них та по мерзлому камінні, тече льодяна вода. Звідси і назва водоспаду. Хоча є інша версія: на поверхню тут виходять пороги Інгульця з породи світлого кольору.

Неподалік є ще одна історична пам’ятка міста – величний залізничний міст, який з’єднує обидва береги Інгульця. З нього відкривається захоплюючий краєвид: направо – водоспади і Карачунівське водосховище, наліво – майже весь Кривий Ріг. Міст, заввишки 53 м та довжиною 161 м, збудований ще у 19 столітті за проектом архітектора Боголюбського, і є найвищим мостом Криворізького басейну.

Влітку біля водоспаду багато відпочиваючих, попри те, що вода у ньому завжди прохолодна, навіть у спеку. Навколо можна зустріти багато рибалок, адже місцина славиться добрим ловом. Тут плавають судак, плотва, сом, щука, окунь, сазан.

водоспад білі камені

водоспад білі камені

водоспад білі камені

водоспад білі камені

Нагадаємо, раніше ми писали: Кар'єр у Старих Кодаках: це місце під Дніпром вражає своєю енергетикою (Фото)