Досягнення миру через освіту

Проблеми воєнних конфліктів та низького рівня життя турбують не лише українців, а є глобальною проблемою світу. Вирішення цих проблем можливе, напевно, лише у стратегічній перспективі і вирішувати їх доведеться тим, хто сьогодні знаходиться в університетських аудиторіях і вирішення проблем буде залежати не в останню чергу від того яку освіту вони здобудуть

Міжнародне визнання Університет імені Альфреда Нобеля підтверджується як міжнародними акредитаціями так і всесвітньо відомими Нобелівськими конгресами, започаткованими ще у 2008 році. Ініціативу підхопила молодь з різних країн, що навчається в Університеті, започаткувавши, нове студентське свято «День Єднання студентів країн Європи, Америки, Азії та Африки», до якого в цьому році долучились представники майже з 40 країн світу. Міжнародна діяльність в університеті не вщухає ні на мить.

Так з останніх подій, Борис Холод, Президент та засновник Університету імені Альфреда Нобеля, виступив з відкритою лекцією на загально-національному форумі  Республіки Гана “Молодь і глобальне лідерство  для досягнення миру через освіту”, який відбувся 19 грудня 2019 року  у головній залі державного Університету Кейп-Кост у Акрі, Республіка Гана.

Серед гостей форуму були видатні політичні та громадські діячі, зокрема, віце-президент національної палати вождів, а також науковці з Університету Кейп-Кост та Університету науки та технології імені Кваме Нкрума, технологічного університету Кейп-Кост тощо.

izobrazhenie_viber_2019-12-27_15-34-37

Борис Холод зосередився на питаннях миру та війни, ролі сміливої, креативної та освіченої молоді та студентів, сучасній та доступній освіті, яка відповідає вимогам часу, і є ключовим фактором розвитку та добробуту людства. Президент Університету стверджує, що саме освіта повинна стати відправним пунктом і одночасно інструментом життєво розвитку земної цивілізації. Вища освіта здатна вже зараз дати мільйонам людей шанс вирватися з полону неуцтва і бідності.

Водночас вища освіта закладає фундамент для діяльності майбутніх поколінь. Сьогодні у лекційних аудиторіях та університетських бібліотеках пишеться порядок денний майбутнього. Світовий досвід показує, що саме студентство виступає флагманом багатьох економічних, соціальних і політичних трансформацій.

Приклади успішних людей та лідерів свідчать, що переважна більшість з них завдячують своїм успіхом саме Аlma Мater, що стала для них не лише місцем здобуття нових знань, а й своєрідним майданчиком для обміну думками та досвідом, для єднання сумісних зусиль на шляху миру та освіти. Важливо пам’ятати, що майбутнє – у руках молоді, і воно буде таким, яким вони його створять.

Ідеї Бориса Холода щодо розвитку сучасної науки та потенціалу молоді у світі на прикладі діяльності та досягнень українського Університету імені Альфреда Нобеля, відомого в Європі і світі, були сприйняті гостями Форуму вкрай позитивно. Саме тому за самовіддану прихильність справі миру Борис Холод був нагороджений Орденом «За внесок в глобальні ініціативи миру».

Щодо планів на найближче майбутнє, у липні 2020 року в Дніпрі за ініціативи Університету імені Альфреда Нобеля та у партнерстві з університетами Німеччини, Туреччини, Польщі та інших країн відбудеться шостий міжнародний конгрес «Освіта, толерантність і мир заради рівних можливостей: глобальні виклики».  Університет гостинно запрошує до вирішення проблем сьогодення всіх небайдужих. Долучайтеся! Змінимо світ на краще разом.