Студенты ДНУ им.О.Гончара остались без аудиторий, а кафедры - практически без кабинетов

В Днепре сложилась крайне тяжелая, критическая ситуация с корпусами нашей крупнейшей альма-матер - ДНУ им.О.Гончара. Часть из них находится в аварийном состоянии, а еще часть в этом году собираются закрыть в связи с отсутствием денег на их содержание и отопление.

Об этой проблеме, так сказать, изнутри подробно рассказала доцент кафедры социальной психологии и психологии управления ДНУ, кандидат психологических наук Дина Носенко.

Крик отчаяния и упования на помощь и поддержку она опубликовала на своей странице в Facebook.

Печатаем весь текст целиком.

«Не можу далі мовчати, адже ситуація, що склалася з нашим Дніпровським національним університетом ім. Олеся Гончара є не просто критичною, а навіть ганебною!

Сьогодні нам (викладачам факультету психології, географії, економіки та центру підвищення кваліфікації) повідомили про переїзд з 1 листопада у зв’язку з тим, що університет не має коштів на утримання трьох корпусів (нічим сплачувати за опалення). Рік тому ми вже переїжджали через аварійниій стан другого корпусу, вимушені були ділити аудиторії та години викладання з іншими факультетами.

Второй корпус ДНУ

Цього року ситуація геть погіршилися, адже переїжджає номінально лише кабінет кафедри,а викладати ми маємо на «базах практики» (технікуми та інші заклади підпорядковані університету), які теж є «перенаселеними» власними студентами. До травня ми будемо викладати у другу зміну, по суботах, користуватися кабінетом кафедри можемо лише з 14:00 до 18:00 годин, тобто всі речі - студентські роботи, книги, навіть комп’ютер та принтер – ми маємо приносити і забирати кожного дня.

Я, наприклад, за власні кошти придбала мультимедійний проектор та екран, який важить 15 кг і займає багато місця, я ношу його з аудиторії в аудториію (тепер маю носити через все місто?).

У мене багато студентів, які пишуть дипломні і курсові роботи, я навіть не уявляю як проводити консультації з ними, адже кафедра знаходиться на правому, а база практики на лівому березі (зустрінемось десь посеред річки Дніпро) Я навіть розмірковувала запрошувати студентів додому, але в мене їх 8 академічних груп і я вважаю, що інші мешканці моєї квартири не дуже схвалять цю ідею.

Також нам повідомили, що січень та лютий – відпустка за власний рахунок.

Працювати в університеті завжди було моєю мрією. Незважаючи на низьку заробітну плату викладачів (соромно про це писати), на багато організаційних питань, від яких можна втратити розум, я завжди поважала та пишалася тим, що працюю в національному університеті.

Але тепер мене не полишає відчуття, що це вже перейшло усі межі. Я, як викладач, заслуговую на нормальні умови праці та поважне ставлення до мене та моїх зусиль. Я не буду мовчати про ганебний стан речей, у якому опинився факультет, коли ми, як безхатьки, маємо шукати собі місце для викладання. Я не вважаю, що це ставлення справедливе до студентів, які підписуючи контракт з університетом, розраховують на гідний рівень освіти.

Усі разом ми маємо змінити цей стан речей, який склався сьогодні з одним з наших університетів, адже інвестиції які ми робимо у вигляді знань у молоде покоління є безцінними.

Прошу Вашої допомоги або поради до кого можливо звернутися з цього приводу, адже навчання в нашому університеті завжди було престижним, але зараз це виглядає як невдала комедія.

Дякую, доцент кафедри соціальної психології та психології управління, кандидат психологічних наук Носенко Д.В.»