Як повернути душовій лійці блиск: прості та ефективні способи

Набридлий вапняний наліт на душовій лійці? Це не лише псує зовнішній вигляд сантехніки, але й може "скоротити вік її використання". Але не варто засмучуватися, адже позбутися цієї проблеми досить просто. Сьогодні ми розповімо вам про кілька ефективних способів очищення душової лійки в домашніх умовах. Про це повідомляє Дніпровська порадниця.

Чому утворюється наліт?

Основною причиною появи нальоту є високий вміст мінеральних солей у воді. З часом ці солі осідають на поверхні лійки, утворюючи білий наліт.

Як очистити душову лійку?

1. Оцет – універсальний засіб

Спосіб 1: Заповніть пластиковий пакет оцтом, надіньте його на лійку і закріпіть гумкою. Залиште на 1-2 години, потім змийте теплою водою.
Спосіб 2: Зніміть лійку і замочіть її в розчині оцту і води (1:1) на 30 хвилин. Після цього очистіть щіткою і промийте.

Спосіб 3: Розведіть оцет із теплою водою у пропорції 1:2 і помістіть насадку для душу у розчин на 30-60 хвилин, залежно від забруднення. Оцтова кислота розчинить наліт, і вода легко проходитиме через отвори в лійці.

2. Лимонна кислота

Розчиніть пакетик лимонної кислоти в гарячій воді. Замочіть у розчині лійку на 30 хвилин. Потім очистіть щіткою і промийте.

Лимонна кислота чудово видаляє накип і наліт на різних поверхнях. 25 г засобу висипте в каструлю та залийте 500 мл гарячої води (70-80 градусів). Покладіть насадку для душу в цей розчин і залиште відмокати. Лише через 30 хвилин зніміть наліт щіткою.

3. Харчова сода

Змішайте харчову соду з невеликою кількістю води до утворення пасти. Нанесіть пасту на лійку, залиште на 15-20 хвилин, потім змийте.


Розчиніть 5 ст. л. соди у 0,5 л води та опустіть у цей розчин душову лійку. Через 40-50 хвилин вапняний наліт легко зніматиметься за допомогою мочалки або щітки. Зверніть увагу: якщо тримати лійку в соді більше години, агресивна речовина може пошкодити її покриття.

4. Готові (магазинні) засоби для чищення

На ринку представлений широкий асортимент засобів для чищення сантехніки. Вибирайте засіб, призначений для видалення вапняного нальоту. Дотримуйтесь інструкції на упаковці.

Профілактика появи нальоту

Фільтри для води: Встановлення фільтра для пом'якшення води допоможе зменшити кількість мінеральних солей у воді.
Промивання лійки після кожного використання: Короткочасне промивання лійки теплою водою після кожного використання допоможе запобігти накопиченню нальоту.

Поради:

Перед очищенням лійки від'єднайте її від шланга.
Для очищення важкодоступних місць використовуйте стару зубну щітку.
Якщо наліт дуже сильний, процедуру очищення можна повторити.

Запам'ятайте:

Регулярний догляд за душовою лійкою допоможе зберегти її в чистоті і продовжить термін її служби.

Щоб уникнути утворення нальоту на лійці в майбутньому, витирайте її насухо після кожного використання. Чистіть лійку регулярно, щоб уникнути утворення щільного нальоту.

Нагадаємо, раніше ми писали

Як надовго позбутися пилу: прості лайфхаки від досвідчених господинь