Чому не можна показувати дитину в дзеркало до року: причини

Новонароджених дітей не можна показувати в дзеркало до тих пір, поки їм не виповниться рік. Ця заборона має багато вагомих підстав, деякі з них пов'язані з містикою, пише Дніпровська панорама, посилаючись на Ukr.Media.

Чому не можна показувати дитину в дзеркало

Багатьом з нас властива віра в прикмети, які дійшли з глибини століть, особливо це стосується прикмет, які пов'язані з дітьми. Багато мам і бабусі, вдавалися до виготовлення різних амулетів, які оберігали і захищали дитину. Практично всі мами намагаються не показувати свою новонароджену дитину стороннім особам і не показують їх в дзеркало.

Ще здавна дзеркало наділяли магічними властивостями і люди вірили, що воно може «забирати» енергію, тому вагітним жінкам і немовлятам не можна було бачити своє відображення в дзеркалі.

Зараз це трактується по-іншому — немовля може злякатися свого відображення в дзеркалі і залишитися на все життя заїкою або ж почне відставати в розвитку. З такої ж причини на ніч немовлят заведено сповивати, щоб вони не злякалися своїх ручок, якщо їх випадково зачеплять.

Багато і зараз знають про те, що дзеркало є найбільш містичним предметом, в яке дивляться всі кожен день. Не всі знають про те, що дзеркало є головним атрибутом при проведенні різних заклинань і обрядів, яким користуються чаклуни і відьми. Згідно з прикметами, завдяки відображенню в дзеркалі, відьми можуть забрати у немовляти частину його чистої душі.

дзеркало

Навіть без чужого впливу, дзеркало може негативним чином впливати на енергетику дитини. Якщо дитина довгий час буде дивитися в дзеркало, то почне вередувати, у неї пропаде апетит і сила, при цьому може навіть початися безсоння.

Крім усього іншого, дитина може побачити в дзеркалі сутностей потойбічного світу, які його налякають. Все це призводить до сильного стресу у малюка.

Згідно з одними прикметами, дитина не повинна дивитися в дзеркало до року, а інші говорять про те, що її не можна дивитися в своє відображення до хрещення.

Перший час після народження дітки ще не усвідомлюють себе як окрему особистість і не можуть ідентифікувати себе в дзеркалі, тому їм може здатися, що на них дивиться «чужий». До 3 місяців дитина фокусує свій погляд на предметі, який знаходиться на відстані 25-30 см від неї. З 4 місяців вона починає реагувати на освітлені предмети в будинку. У 6-7 місяців починає цікавитися своїм відображенням в дзеркалі, а вже з 8-го місяця впізнає себе в дзеркалі.

Чому не можна показувати малюка відразу після народження

Є мами, які не довіряють таким прикметам й одразу після народження малюка, виставляють в соцмережі з ним фотографії. Ця ідея не найвдаліша, тим хто хоче відобразити миті життя свого малюка, не варто виставляти його фото всім на показ. Священнослужителі не рекомендують виставляти знімки дитини до того моменту, поки вона не зміцніє і не підросте.

Щодо того, що дитину не можна показувати перші 40 днів після її народження, є кілька пояснень. Вся річ у тім, що організм дитини ще не зміцнів і не адаптований до різних вірусів і бактерій. Щоб дитина успішно пройшла період адаптації, важливо захистити її від психічного, бактеріологічного та емоційного навантаження на 40 днів, адже цього часу буде цілком достатньо. Згідно забобонів, перші 40 днів у дитини немає захисту від злих духів, тому її можуть легко наврочити.

Є ще одне повір'я, за яким не прийнято часто цілувати малюка, оскільки він довго не буде говорити.

Дзеркало може забирати енергію

Навіть дорослим не рекомендується часто дивитися в дзеркало, адже якщо вірити повір'ям, то воно забирає красу і молодість. Дзеркала можуть концентрувати енергію навколишнього світу, а так само енергію людини.

Маленькі дітки беззахисні від негативного впливу, тому якщо вони стануть дивитися в дзеркало, то в них можуть з'явитися проблеми. Це призведе до того, що дитина почне без причини вередувати і плакати. Крім того у неї може спостерігатися затримка розвитку мови, косоокість, заїкання, безсоння і пізніше прорізування зубів.

Крім усього іншого, дзеркало може розбитися і дитина пораниться. Побачивши своє відображення в дзеркалі, дитина може стукати по ньому кулаками і ненавмисно впустити, якщо воно невелике.

Психологи не радять вішати дзеркала в дитячій кімнаті, щоб у дітей не вироблялася звичка довго в нього заглядати. Інші фахівці вважають, що малюка потрібно привчати до свого відображення в дзеркалі ще з раннього дитинства.

Нагадаємо, раніше ми писали: Можете стати жебраками: чому ввечері в жодному разі не можна давати гроші в руки