За який борг можуть відключити світло в Україні: назвали точну суму

Кабінет міністрів скасував мораторій на відключення населення від житлово-комунальних послуг через те, що збільшилися неплатежі. Українці винні Укренерго понад 20 млрд гривень, тому уряд ухвалив відповідне радикальне рішення. Про це також заявив директор компанії-постачальника електроенергії "Ясно" - відключення світла торкнеться багатьох жителів країни, повідомляє Дніпровська порадниця.

Борг за світло, при якому відключають

Експерт з питань енергетики Українського інституту майбутнього Андріан Прокіп розповів, при якій сумі боргу українцям загрожує відключення електроенергії. Позбавляти електрики будуть тих споживачів, у яких сума боргу перевищує 3000 грн, а сам борг "старше" двох місяців. Прокіп також акцентував увагу на тому, що ця норма торкнеться тільки тієї частини України, де не ведуться активні бойові дії.

За словами директора компанії-постачальника електроенергії Yasno Сергія Коваленка, відключення електроенергії сьогодні і зараз не передбачено - перші відключення почнуться 29 січня.

Як перевірити борг за світло і списати його

Для того щоб дізнатися борг за світло за адресою, вам необхідно звернутися в ЖЕК і надати співробітникам компанії свої дані. Альтернативний варіант - через додаток банку, яким ви користуєтеся, у вкладці "Комунальні платежі" знаходиться вся інформація про ваші борги і оплачені послуги.

Також є можливість списати борг, щоб відключення світла вас не торкнулося, проте процедура ця доступна тільки деяким:

  • громадянам, які мають заборгованість більше 3 років;
  • громадяни, яким дісталися борги попередніх власників;
  • громадянам, борг яких відповідає площі житла;
  • громадянам, які в судовому порядку визнані банкрутами.

Хто не в зоні ризику

Думати про екстрену оплату боргу або боятися того, що відключення електроенергії "постукає" до вас у двері не варто, якщо у вас:

  • троє і більше прийомних дітей;
  • дитячий будинок сімейного типу;
  • є житель квартири, здоров'я і життєдіяльність якого залежать від медичних приладів;
  • багатодітна сім'я;
  • інвалідність I або II групи;
  • є необхідність догляду за дітьми з інвалідністю або за особами, які отримали каліцтва в дитинстві.

Жителі територій, визнаних окупованими або тих, які вважаються зоною бойових дій, можуть не переживати і справно по можливості платити за світло далі, і користуватися ним спокійно. Скасування мораторію торкнеться в першу чергу "злісних неплатників" - людям, які справно по можливості платять або оформили субсидію, боятися нічого.

Також раніше ми писали Залишилось 2 дні. "Газмережі" зробили важливу заяву по сплаті за розподіл газу на Дніпропетровщині