Чим підживити смородину у листопаді. Наступного року ягоди будуть, як черешня

Восени треба вносити добрива під кущі смородини, щоб вона добре перенесла зиму, не хворіла і в наступному році був гарний урожай. Смородина — витривала ягода, не боїться ні вітру, ні снігу. У сезон кущики переповнюються круглими намистинками. А за правильного догляду ці намистинки ще й розміром з вишню будуть. Головне правильно підготувати  рослини до зими. Про це повідомляє Дніпровська порадниця з посиланням на Ukr.Media.

Для початку варто запам'ятати, що мульчувати смородину соломою чи іншою органікою не варто. Вона не розкладатиметься до весни, перекриє доступ до азоту, а отже коріння голодуватиме. Також у соломі з великим комфортом уживуться грибки та шкідливі мікроорганізми.

Найкращий варіант – це внесення під кожен кущ 30 г суперфосфату. Якщо такого добрива немає, його можна замінити на фосфоритне борошно. Такого добрива треба вносити по 40 грамів під кожен кущ.

Але варто пам’ятати про те, що смородині потрібен ще й калій. Спробуйте підживити кущі калімагнезією. Під один кущ потрібно брати по 20 г такого добрива. Подбайте про смородину з осені, щоб вона вас порадувала урожаєм у наступному сезоні.

Восени рослині необхідна вода. Без достатньої кількості рідини  рослина не зможе добре пережити зиму і правильно розвиватися. Молоді пагони можуть відмерзнути й не принести плодів. Коли листочки вже опали, а температура наближається до нуля, але заморозків ще не було, то пора проводити вологозарядний полив. На початку листопада найбільш вдалий час.

Тепер повернемося до мульчі. Ігнорувати цей етап ніяк не можна, інакше кореневій системі доведеться не зовсім солодко. Найкраще використовувати перегній. Він не пропустить холоду, а ближче до весни стане першим добривом.

Якщо ви ще не удобрювали свої кущики, але в листопаді не пізно це зробити. Смородину необхідно підживити калієм, це допоможе у формуванні бруньок, підвищить стійкість рослини до морозів і сприятливо вплине на врожай. Використовуйте сульфат калію і ягідки будуть в рази більшими й смачнішими.

Чим підживити смородину у листопаді

Компост

Це один із найпопулярніших і найкращих способів для підживлення кущів саме пізньої осені. Можна для підгодовування у листопаді використовувати компост чи перегній. Це органічне добриво має в собі багато корисних речовин, які допоможуть кущам смородини добре перезимувати і підготують їх до наступного сезону. Компост чи перегній варто розсипати навколо куща на відстані до 20 сантиметрів від пристовбурних кіл. Потім добриво необхідно загорнути в ґрунт на глибину 10-15 сантиметрів.

Мінеральні добрива

Для підживлення кущів смородини у листопаді можна використати добрива, які містять азот, калій та фосфор. Азот стимулює ріст і розвиток листя, фосфор допомагає розвитку кореневої системи. А калій підвищує стійкість рослини до зимових захворювань. Добрива слід використовувати згідно інструкції на упакованні. Не варто перевищувати рекомендовану дозу, бо кущі будуть хворіти.

Зелені добрива

Щоб підвищити стійкість кущів смородини до холодів, можна використовувати зелені добрива. Це рослини - сидерати, що висіваються в ґрунт, аби підвищити його родючість. Тому навколо кущів можна висіяти люцерну, яка збагачуватиме ґрунт азотом.

Поливання

У листопаді потрібно поливати кущі смородини у достатній кількості, адже саме у цей період рослина потребує вологи, щоб повноцінно підготуватися до зими. Кущі необхідно поливати кожні 10-14 днів теплою водою.

Нагадаємо, раніше ми писали

Як не нашкодити своїм рослинам фітолампою