Ціни на тепло для громадян мають бути справедливими - Уряд Гройсмана
Комунальні платежі - надзвичайно важливе і болісне питання для українців. А найбільші статті витрат на комуналку для кожної родини - це тепло та газ. “Чесні платіжки” вимагає від постачальників тепла Уряд Володимира Гройсмана. Для цього Кабмін зробить кілька системних і рішучих кроків із наведення ладу у формуванні тарифів на найбільш затратні для українців комунальні послуги, в першу чергу - тепло. Варто зазначити: високі тарифи на тепло у містах значною мірою - результат недбалості місцевих чиновників та керівників підприємств теплокомуненерго. Які не приділяють достатньої уваги модернізації обладнаня та адекватному формуванню тарифів, що допомогло б знизити ціни для людей. Кабінет міністрів вже встановив граничні тарифи на ЖК-послуги на майбутній опалювальний сезон 2019-2020 рр. Таким чином Уряд унеможливив необґрунтоване зростання вартості тепла у великих містах. «Не можна ворочати мільярдами і не думати про те, яку якість послуг отримує людина», - наголосив Володимир Гройсман За словами Прем’єр-міністра, дати людині чесну платіжку – це відповідальність конкретного керівництва підприємств ТКЕ у містах. Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, Уряд рекомендував щомісячно моніторити тарифи на тепло та гарячу воду і вживати заходів у разі їх необґрунтованого підвищення.
Довідка З початку новго опалювального сезону діятимуть такі тарифи з постачання теплової енергії:
-
у разі оснащення приладами обліку - 1400 гривень за 1 Гкал (з урахуванням ПДВ);
-
у разі відсутності приладів обліку - 35,21 гривні за 1 кв. метр (з урахуванням ПДВ).
«Є великі платежі, які людям тяжко сплачувати - за тепло і гарячу воду. Чому в одних містах ціна тепла за гігакалорію 2000 грн, а в інших – 1300 грн. Ця різниця є необ'єктивною і неадекватною. Ціна на газ і електроенергію в країні однакові, зарплати в галузі приблизно однакові, але тарифи різні. Уряд ухвалив рішення: рахунки за тепло не можуть бути вищі за 1400 грн за гігакалорію», - заявив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман також доручив Міністерству регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ та Державній аудиторській службі провести аудит кожного теплокомуненерго на предмет об’єктивності існуючої вартості тепла і води: «Проведіть аудит, і потім кожен чиновник хай виходить на трибуну і говорить, що у нього все обґрунтовано, що немає втрат і ніхто не виводить гроші в офшори, – сказав Володимир Гройсман.
«Я змушу всіх комунальних баронів виконувати рішення Уряду і дати людям чесну платіжку з економічно обґрунтованою ціною», – зазначає Володимир Гройсман.Уряд оприлюднить список всіх власників теплокомуненерго, які постачають українцям тепло і гарячу воду, наголосив міністр юстиції Павло Петренко. Раніше, зазначає посадовець, існувала величезна схема маніпуляцій, коли "місцеві князьки" кивали на Уряд, а самі накручували споживачам надумані ціни за тепло і гарячу воду, які люди змушені були платити. "Ми оприлюднимо таку фактично "дошку ганьби" місцевих комунальних баронів з конкретними власниками, щоб і українці, і правоохоронні органи почали здійснювати контроль по цим конкретним оборудкам", - зазначає Павло Петренко - Уряд виконує свою функцію державного цінового регулювання і захисту прав споживачів – мільйонів українців, які не мають бути жертвами маніпуляцій місцевої «комунальної мафії».