Про це мало хто знає: як правильно їсти хурму

Хурма - корисний і смачний зимовий фрукт, який, однак, не всі розуміють. Всьому виною - його терпкий смак, який створює відчуття оніміння та сухості в роті, і через який від нього і відмовляються. Чому хурма в'яже, як позбутися терпкості та з чим її не можна поєднувати, повідомляє Дніпровська порадниця.

Як їсти хурму, щоб не в'язала

Як правильно їсти хурму - зі шкіркою чи без? У шкірці фрукта міститься багато корисних речовин (набагато більше, ніж у м'якоті), але, через вміст танінів (дубильних кислот), вона має в'язкий смак. Проте шкірку хурми не радять зрізати - і ось чому: насправді відчуття в'язкості в роті викликають тільки незрілі плоди хурми, у стиглої - приємний присмак.

Є кілька способів позбутися в'язкості незрілих фруктів, не знімаючи шкірку:

  • покласти хурму в теплу воду (близько 40 градусів) і потримати при цій температурі 30 хвилин;
  • відправити фрукт у морозилку до повного заморожування - дубильні речовини при низькій температурі руйнуються, і коли хурма відтане, то в'язати не буде.

Також хурму кладуть у пакет із яблуками, бананами або помідорами - фрукти виділяють газ етилен, завдяки чому хурма дозріває і перестає в'язати.

Нев'яжучим вважається тип хурми "Корольок" (або шоколадна хурма), а також гібридний сорт "Шарон".

З чим поєднувати і чому не можна пити воду після хурми

Хурма не поєднується з деякими продуктами. Наприклад, якщо запити фрукт водою чи молоком, або з'їсти після алкоголю, то можна отримати проблеми зі шлунково-кишковим трактом - розлад кишківника, блювоту, діарею та здуття. Не слід також їсти хурму з жирною їжею.

Фрукт добре поєднується з кисломолочними продуктами - наприклад, сиром, йогуртом, вершками.

Також раніше ми писали Коли вдягати захисну медичну маску: поради від МОЗ