Уряд оновив порядок нарахування соціальної допомоги: що змінилося для різних категорій

Кабінет Міністрів змінив правила нарахування соціальної допомоги, яка надається залежно від сукупного доходу сім'ї. Про це повідомляє Дніпровська порадниця.

18 березня Кабінет Міністрів України ухвалив постанову №303, яка змінює порядок обчислення середньомісячного сукупного доходу сім'ї для призначення всіх видів державної соціальної допомоги.

Тепер дохід розраховуватимуть за попередні шість місяців перед місяцем, який передує зверненню за допомогою. Зміни пов’язані з переходом на щомісячну податкову звітність роботодавців замість квартальної.

Грошове забезпечення військовослужбовців враховуватиметься без урахування військового збору. До моменту, коли соціальні служби отримуватимуть ці дані автоматично від Державної податкової служби, розрахунок проводитимуть працівники соцзахисту або відповідні програмні засоби.

Для фізичних підприємців 4 групи, як і для 3 групи, у дохід включатимуть три мінімальні зарплати.

Дохід від вимушеного продажу єдиного житла або транспорту не враховуватиметься, якщо сума не перевищує 200 тисяч гривень. Якщо перевищує – дохід визначатимуть як різницю між отриманими коштами та 200 тисячами гривень.

Підтвердити вимушеність продажу можна документами про заборгованість за комунальні послуги, статус переселенців, інвалідність у родині або тяжке захворювання когось із членів сім'ї.

Також уряд уточнив механізм нарахування допомоги на дітей з інвалідністю, які перебувають під опікою або піклуванням. Виплати здійснюватимуть за повний місяць незалежно від дати завершення дії медичного висновку.

Для людей з інвалідністю, які не отримують стипендію, у розрахунках не враховуватимуть 0,25 мінімальної зарплати за місяці без доходу.

Одинокі люди з інвалідністю, які не мають доходів, зможуть отримувати допомогу протягом пів року з автоматичним продовженням на наступні шість місяців.

Також раніше ми писали Секретні інгредієнти для врожаю перцю: що додати в лунку при посадці