Вихідні для родини ветерана: як Інтерпайп допомагає військовим повертатись до цивільного життя

Наприкінці 2024 року компанія Інтерпайп запустила серію заходів для демобілізованих співробітників. Це щотижневі сімейні зустрічі, програму яких допомагали складати фахівці  з адаптації військових до цивільного життя.

Не залишили наодинці

Наприкінці 2022 року до цивільного життя почали повертатися перші ветерани  Інтерпайп.

Ми добре знали цих хлопців, бо компанія налагодила їхню системну підтримку протягом служби, - говорить Юлія Кишинська, керівниця Штабу допомоги мобілізованим та демобілізованим співробітникам Інтерпайп. -  На початку повномасштабного вторгнення її надавав Штаб допомоги мобілізованим співробітникам. Згодом він переріс у повноцінну корпоративну патронатну службу для оборонців. А коли повернулись перші ветерани, її завданням стала і допомога з адаптацією до цивільного життя. Зараз у нас 165 ветеранів. В компанії діє розгалужена програма реінтеграції: комплексний медичний супровід, зокрема відповідне медичне страхування, адаптація робочих місць, менторські групи, в самому зародку корпоративний ветеранських рух. Велику увагу приділяємо не лише фізичному відновленню, а й психологічному та емоційному, обов’язково залучаємо до цього близких демобілізованих, адже основна “робота” по справжньому поверненню відбувається саме в родині. Одним із елементів останньої є серії родинних заходів. До розробки програми ми залучили психологів, які мають досвід роботи з ветеранами та їхніми близькими. Орієнтувалися також на досвід США та Ізраїлю у цьому питанні.

Заходи проходять з жовтня минулого року. Запрошують всі без винятку ветеранів, єдина умова – має бути вихідний від роботи день. 

Ветеран з родиною може відвідувати такі заходи щомісяця. Співробітники вже пройшли іпотерапію та анімалотерапію, встигли побувати на адаптивній риболовлі, в гончарні, в сироварні, на чаюванні та різних творчих  майстер-класах. В більш теплі пори роки планують додати адаптивні водні заняття, прогулянки на каяках, катерах та навіть вітрильний спорт.

Всі заходи продумані до дрібниць, тому комфортні і для тих, хто повернувся на робоче місце, і для тих, що лише відновлюється після поранень.

На івент – всією родиною

На кожен захід, в якому ветеран бере участь, він може запросити власну родину у будь-якому складі – кохану дівчину, дружину, дітей, батьків, сестру, тих близких, з якими хоче провести час. Участь для всіх безкоштовна. Також на івентах присутні координаторки патронатної служби, які курують бійців, цілодобово тримають з ними зв'язок під час служби і після повернення.

У Олексія – ветерана Інтерпайп – своя історія. До повномасштабного вторгнення чоловік працював на виробництві кранівником. Десять років присвятив своїй професії і заводу. У 2022 році Олексій пішов на фронт. Два складних поранення в ногу та хребет розділило життя героя на до та після.

Півроку я лікувався у госпіталі в Києві, - говорить Олексій. - Повертався додому і в мене була одна думка: чим я буду займатися. Зараз адаптуюся, повертаюся до цивільного життя. Дуже в цьому допомагає компанія, координатори зі штабу. Такі зустрічі, як сьогодні, для мене дуже цінні, вони не дають замкнутися в собі.

Дружина військовослужбовця Катерина теж з задоволення відвідує заходи з соціальної реабілітації. Для неї з чоловіком дуже цінна така емоційна підтримка з боку роботодавця.

Коли військовий повертається з війни, його родина часто залишається сам на сам зі всіма викликами та випробуваннями, - говорить Катерина. - Нашій сім’ї пощастило: від роботодавця ми відчували підтримку у всі ці непрості часи: під час мобілізації, служби, реабілітації і зараз – коли чоловік адаптується до цивільного життя. Для нас Інтерпайп став приклад відповідальності і небайдужості, бо роблять все для людини, а не статистики.