З першого дня війни він став на захист Дніпра: командира 128-ї бригади Тероборони переслідують силовики
Українці шоковані переслідуваннями з боку т.зв. силовиків з ДБР полковника Олександра Водолазького, командира 128-ї бригади Тероборони з Дніпра, повідомляє Дніпровська панорама з посиланням на 49000.
“Доблесні” правоохоронці проти бойового командира
Державне бюро розслідувань повідомило про підозру командиру 128-ї бригади ТрО Дніпра, полковнику Олександру Водолазькому. Закидають військовому нібито перевищення службових повноважень. Адже на початку березня 2022 року, коли агресор вдерся до країни та швидко просунувся з кількох напрямків, Водолазький, який очолив дніпровську Тероборону, створював у Дніпрі оборонні споруди. Як зʼясувалося – і на територіях, які нібито перебували в оренді у приватних структур... Власне через те, що ці приватні структури поки що не отримали компенсації, які їм має сплатити в майбутньому держава, а головне — через розмір цих компенсацій, у доблесних правоохоронців виникли претензії до військового.
Відомо, що слідчі ДБР провели у полковника Водолазького обшуки. Його викликали на допит в Київ 16 жовтня. Того ж дня підозріло швидко відбулося засідання Печерського райсуду Києва, де Олександру Водолазькому одразу обрали запобіжний захід (!) Обвинувачення просило взяти Водолазького під варту (!) з можливістю внесення застави 21 мільйон гривень. Суддя ж призначив військовому нічний домашній арешт.
“Я відповідав за захист Дніпра”
Олександр Водолазький, командир 128-ї бригади ТрО:
Ви пам’ятаєте, що на початку березня 2022 року була дуже складна обстановка, росіяни щоденно просувалися на сотні кілометрів, були оточені Київ, Харків, Чернігів, захоплений Херсон. Почалися ракетні обстріли Дніпра. З дня на день ми чекали російські війська на підступах Дніпра. Для цього будувалася оборона міста і навколо нього. Я відповідав за захист Дніпра.
В той час, коли дніпряни були готові битися за місто, найголовнішим було ретельно підготуватися до спротиву. Військові, волонтери, усі небайдужі містяни допомагали створювати та укріплювати оборону. Споруди, створені тероборонівцями на чолі з полковником Водолазьким, розміщувалися в т.ч. на ділянках певних приватних структур. Однак лише дві фірми — ТОВ «Естейт Сіті» та ТОВ «Квартал Груп» — несподівано висунули претензії військовим. Як завжди — через гроші.
Таких наказів по Дніпру були сотні – про відчуження автотранспорту, майна, блоків, рейок, щебеню, які використовувалися для будівництва блокпостів, опорних пунктів. Це ж воєнний стан! — згадує Андрій Денисенко, командир взводу 128-ї бригади ТрО, екс-народний депутат. — Йдеться про березень минулого року, коли ворог захопив Василівку Запорізької області та вийшов на кордон Дніпропетровської в районі села Шестірня з боку Херсонщини.
Наша бригада на цей час і особисто її командир Водолазький були відповідальні за розробку та реалізацію плану оборони Дніпра. Це був колосальний обсяг роботи, яку бригада здійснювала у безпосередній взаємодії із місцевою владою, Обласною державною адміністрацією, бізнесом… Тому я не розумію, які можуть бути претензії до Водолазького щодо здійснення його повноважень на відчуження майна?!
А тим часом
Справу проти бойового командира ініціювали люди Коломойського?
З реєстрів випливає, що ТОВ «Естейт Сіті» та ТОВ «Квартал-Груп» повʼязані з колишнім «приватівським» менеджментом олігарха Ігоря Коломойського, який наразі перебуває у судовому процесі та знаходиться під вартою.
Так, серед засновників ТОВ «Естейт Сіті» — Олексій Олександрович Дубілет, ймовірно- родич екс-очільника Приватбанку Олександра Дубілета, проти якого розслідується кілька карних справ. Також Олександр Дубілет та екс-заступник керівника Приватбанку Володимир Яценко в минулому були засновниками фірми ТОВ «Естейт Сіті»
А контактні дані ТОВ Квартал-Груп взагалі співпадають з контактами одного з бізнесів Володимира Яценка, проти якого відкривалося чимало карних справ, свого часу його затримувало НАБУ при спробі втечі з країни
Також є відомості, що в одній з цих фірм є люди, пов’язані із сумнозвісниим “авторитетом” Олександром Петровським (“Нарік”), який з початком війни вочевидь незаконно втік з країни
До речі, в Господарському суді міста Києва водночас розглядається справа щодо звернення «Естейт Сіті» та «Квартал-Груп» до військової частини і Дніпровської міської ради про скасування наказів та актів погодження відчуження майна.
Сумнівна експертиза та захмарна сума застави для командира
Втім відомо, що приватні структури мали з часом отримати від держави чимале відшкодування за те, що їх земельні ділянки використали для оборонних споруд. Адже під час відчуження майна військовою частиною була проведена експертиза, згідно з якою сума відшкодувань становила 7,6 млн грн. Власне «Естейт Сіті» і «Квартал Груп» погодилися з нею, то ж протягом п’яти бюджетних періодів мали отримати ці кошти згідно із законодавством.
Цікавий факт наводить адвокат Олександра Водолазького Дар’я Кияненко, яку цитує Цензор.нет. Вона зазначає, що слідчі ДБР значною мірою базують власні претензії на результатах експертизи, яка нібито визначила: сума відшкодувань приватним підприємствам за земельні ділянки має бути в три рази вищою — аж 21 млн грн. Власне, цю суму в суді і вимагали стягнути в якості застави з Водолазького!
Експерт, не будучи військовослужбовцем та допущеним до державної військової таємниці (!), взяв наказ Водолазького, за який його намагаються притягнути до кримінальної відповідальності, і зазначив, що він був винесений незаконно. Хоча цей документ по своїй суті є військовим тактичним рішенням і у своїй складовій містить військову державну таємницю щодо оборони Дніпра...
Тож, чи є підстави для звинувачень на адресу військового? Адже ця історія нагадує типову для людей Коломойського спробу віджати гроші через шантаж, до якого люди олігарха за недоброю традицією залучали “перевертнів в погонах”.
В цій справі ДБР навіть важко слухати, — ділиться враженням адвокат Дар’я Кияненко. — Вони стверджують, що там були торгові павільйони. Це не так! То було занедбане приміщення навіть без охорони. А земля належить до комунальної власності і навіть не перебувала в оренді потерпілих. Дивишся на цю ситуацію і дивуєшся: як таке можливо?! Земля ж не їхня, майно відчужене на потреби ЗСУ, є компенсація.
Також раніше ми писали Треба вигнати ворога та зберегти життя. Як 19-річний мешканець Дніпра мріяв бути ресторатором, а пішов у тероборону (відео)