Чи можна прати кросівки. Як прати кросівки в пральній машині. Поради для ледачих

Чистота - запорука здоров'я: як правильно випрати кросівки в пральній машині. Ваші кросівки втомилися від бруду та пилу? Не знаєте, чи можна їх прати в машині? Не хвилюйтесь! Сьогодні ми поділимося з вами секретами дбайливого прання кросівок, аби вони знову сяяли чистотою, даруючи вам комфорт та радість руху. Дізнайтеся, як правильно підготувати кросівки до прання, який режим вибрати та яких помилок уникати, щоб улюблені кросівки служили вам ще довше.

Чисті та доглянуті кросівки - це не лише естетика, але й запорука вашого здоров'я!

Машинне прання може впоратися не тільки з сильними забрудненнями, але також наповнить взуття свіжим запахом. Даний спосіб також звільнить час для інших турбот. Як правильно і при якій температурі випрати кросівки? Про це розповість Дніпровська порадниця.

Чи можна прати взуття у пральній машині?

Відповідь — так, здебільшого. Це не зашкодить пральній машині, але цей процес може бути не найкращим вибором для взуття. Ось кілька речей, про які слід пам'ятати:

Деякі виробники попереджають, що прання кросівок чи мокасин руйнує клей та скорочує термін служби взуття.
Часто взуття стає меншим при пранні в машині, особливо спортивне взуття.
Уникайте прання взуття зі шкіри або замші. Вода може зашкодити матеріал.
Взуття з будь-якими прикрасами, такими як вишивка або коштовне каміння, може їх втратити.
Тим не менш, це чудовий вибір для білого взуття, тому що допомагає зберегти колір.

Рекомендується слідувати простим, але важливим правилами, здійснюючи всі необхідні дії поетапно:

Огляньте спортивне взуття. Якщо на ній є приклеєні деталі або частково порушена цілісність виробів, то краще уникати прання в машині-автомат. Всі деталі повинні бути якісно прошиті.
Видаліть з підошви бруд і дрібні камінці. Використовуйте щітку чи будь-який інший підручний засіб. Також не завадить потримати взуття під струменем води, щоб змити залишки забруднень.
Потрібно виймати шнурки і устілки. Їх можна покласти в пральну машину разом з кросівками або очистити вручну. У такому вигляді спортивне взуття очиститься набагато краще.


Використовуйте спеціальний мішок для взуття. Це необхідно, щоб уникнути пошкодження барабана машини-автомат, а також ілюмінатора. При відсутності такого пристосування можна помістити до виробів старі рушники, що зменшить вібрацію і поліпшить якість прання.
Виставте температуру. Її показник не повинен перевищувати 40 градусів. Це не порушить цілісність окремих елементів і забезпечить хороший результат.
Виберіть режим. Кожна сучасна машина-автомат оснащена делікатним режимом, що забезпечує дбайливе прання, але при цьому краще включати спеціальну програму для прання взуття, якщо вона передбачена виробником техніки.
Засипте порошок. Якщо є необхідність випрати темну пару кросівок, то краще застосовувати рідкий засіб, яке не залишить видимих розлучень. До білих кросівок можна додати відбілюючий порошок без хлору.
Вимкніть непотрібні програми. Не рекомендується використовувати віджимання при пранні взуття, а також не можна включати функцію сушки. Це може привести до втрати форми виробів і іншим деформаціям.
Натисніть кнопку «Старт». Слідкуйте за процесом і чекайте звукового сигналу про його завершення.
Сушити спортивне взуття на опалювальних приладах забороняється, але можна поставити їх поблизу, відкинувши язичок. Можна також скористатися перевіреним методом, набивши кросівки м'ятим папером без кольорової фарби. У літню пору досить залишити чисту пару на відкритому повітрі, але не під прямими сонячними променями.

Особливості прання кросівок зі шкіри в машині-автомат

Кросівки з якісної натуральної шкіри можна сміливо відправляти в пральну машину. Якщо ваше забруднене взуття від відомого і надійного виробника, то матеріал не потріскається і не деформується (якщо дотримуватися рекомендований режим прання). Але все ж є деякі винятки. У машині-автомат не можна прати шкіряне спортивне взуття:

зі світловідбивачами та іншими деталями, які можуть відклеїтися;
з LED-підсвіткою на батарейках, що може вивести з ладу електронні елементи;
зі стразами та камінчиками, які можуть відклеїтися при пранні та засмітити слив.
Якщо ви помітили, що біла гумова підошва не відіпрати належним чином (що може простежуватися при виборі делікатного режиму при сильному забрудненні), то виправити ситуацію допоможе взуттєва або стара зубна щітка з застосуванням миючих засобів.

Особливості прання замшевого спортивного взуття в пральній машині

Замша - це дуже делікатний матеріал, головними ворогами якого є вода та хімічні реактиви. Через це замшеве взуття втрачає свою привабливість, тому для очищення краще використовувати спеціальні засоби, дочекавшись повного висихання. На щастя власників замшевого спортивного взуття, кросівки можна помістити в машину-автомат. Але перед цим потрібно переконатися, що виріб не має пошкоджених місць, а всі деталі якісно прошиті.

В даному випадку важливі правильний режим та температура, яка не повинна перевищувати 30 градусів, а також обов'язкова наявність сітки для прання. Сушити кросівки із замші поблизу нагрівальних приладів забороняється. Якщо після висихання виробів пошкодився ворс, то можна потримати їх над парою до випрямлення. Важливо врахувати, що при машинному пранні змиється вологозахисної покриття, яке необхідно відновити за допомогою спеціального засобу.

Дані рекомендації стосуються виключно літнього та демісезонного спортивного взуття. Зимові шкіряні та замшеві кросівки можна зіпсувати, застосовуючи прання у пральній машині. В цілому, використання пральної побутової техніки для очищення кросівок з натуральних матеріалів не несе негативних наслідків. Якщо слідувати рекомендаціям, то улюблена пара спортивного взуття ще довго буде зберігати первісний вигляд.

Інструкція з прання кросівок у пральній машині:

Підготуйте кросівки: Вийміть шнурки та устілки з кросівок.
Помістіть кросівки в мішок для прання: Це допоможе захистити їх від пошкоджень та деформації.
Виберіть делікатний режим прання: Використовуйте холодну воду або воду кімнатної температури.
Додайте пральний засіб: Використовуйте м'який пральний засіб, призначений для прання делікатних тканин.
Не використовуйте відбілювач або кондиціонер для білизни: Ці речовини можуть пошкодити матеріал кросівок.
Відіжміть кросівки: Використовуйте режим делікатного віджиму або дайте кросівкам висохнути природним чином.

Ніколи не сушіть кросівки в пральній машині

Ніколи не сушіть кросівки в пральній машині: Це може призвести до деформації та пошкодження матеріалу.
Набийте кросівки папером: Це допоможе зберегти їх форму під час сушіння.
Сушіть кросівки в добре провітрюваному місці: Не сушіть їх на прямому сонці або біля джерел тепла.
Не періть кросівки занадто часто: Це може призвести до передчасного зношування.
Дотримуючись цих простих правил, ви зможете зберегти свої кросівки чистими та охайними протягом тривалого часу.

Як правильно і на якому режимі випрати взуття в пральній машині

Найкраще почати з читання етикетки на взутті, якщо вона є. Як і на одязі, іноді на взутті є етикетка, на якій вказано, як найкраще безпечно її чистити.

Як тільки ви дізнаєтеся, що машинне прання можливе, підготуйте взуття до такого прання:

Зніміть шнурки.
Видаліть будь-які стійкі забруднення або сміття, які вам не потрібні у вашій машині. Наприклад, якщо ви наступили на жувальну гумку, ви повинні зняти її перед пранням взуття.
Також видаліть усі додані устілки. Наприклад, якщо ви додаєте гелеві устілки, щоб зробити взуття зручнішим, приберіть їх.
Чим краще ви підготуєте взуття, тим чистіше воно виглядатиме після прання. Зосередьтеся на деталях взуття та заздалегідь потріть їх, наприклад, смуги або навколо люверсів.

Тепер все готове до прання. Покладіть взуття в сітчастий мішок для білизни або наволочку, щоб воно не зачепилося за щось. Додайте кілька рушників у пральну машину, щоб збалансувати навантаження та знизити рівень шуму. Додайте миючий засіб у пральну машину та встановіть її на холодний делікатний режим. Тепер можна прати.

Поради від професіоналів

Покладіть шнурки в наволочку і випрати їх разом із взуттям.
Використовуйте рідкий миючий засіб для такого прання. Тримайтеся подалі від порошкоподібного миючого засобу, тому що воно може накопичуватися всередині взуття.
Якщо взимку на вашому взутті з'явилися сольові плями, стирайте їх окремо. Змішайте у мисці трохи білого оцту з рівними частинами води. Нанесіть суміш на сольові плями і дайте їм висохнути.
Не кладіть взуття у сушарку для білизни. Тепло руйнує клей на них, доки вони не розваляться. Найкраще сушіть взуття на повітрі.