Електронні підручники та підготовка до екзаменів онлайн: у Дніпрі триває діджиталізація навчання
У Дніпрі триває діджиталізація навчально процесу. Міська влада створила для школярів безліч освітніх інтернет-порталів. Вони роблять навчання приємнішим, зручнішим та легшим. Так, наприклад, на порталі MyBook (https://mybook.dniprorada.gov.ua) можна зібрати онлайн-портфель з електронними підручниками. Сайтом вже користуються понад 40 тис. учнів, пише Дніпровська панорама.
Ми продовжуємо завантажувати книги, за якими займаються учні шкіл нашого міста. Онлайн-бібліотекою зацікавлені не лише у Дніпрі, а й у інших містах України та закордоном. Житомир вже використовує MyBook у навчальному процесі. А діти ВПО, які наразі перебувають у місті Дінгольфінг (Німеччина) також займаються за нашою платформою, - зазначив Артем Трапезніков, директор КП «Цифрова трансформація і автоматизація інформаційних процесів міста «єДніпро» ДМР.
Також у Дніпрі працює «Освітній простір Дніпра». Це унікальний портал для викладачів, директорів шкіл та батьків учнів. В особистому кабінеті батьки можуть стежити, як дитина відвідує школу, заповнити анкету для отримання учнівського та переглядати шкільне меню.
Щодо учнів 11-х класів. Ми зробили унікальний безкоштовний ресурс, який допоможе їм підготуватися до НМТ (національний мультипредметний тест). У цьому році додали 116 лекцій та понад 1000 нових тестів від найкращих викладачів міста. Майже 40 тисяч 11-класників зі всієї України вже зареєстровані на платформі (https://edu.dniprorada.gov.ua). Також для підготовки до вступу була розроблена єдина платформа з усіма навчальними закладами міста Дніпра «Обирай своє майбутнє» (https://osvita.dniprorada.gov.ua). На одному сайті ми розмістили паспорти усіх закладів освіти за категоріями та усю необхідну інформацію для здобувачів освіти, - каже Артем Трапезніков.
Навчальні портали у Дніпрі є і для дітей дошкільного віку. На сайті "Дошкільнятко" доступні освітні програми, розвиваючі ігри та література. Вони затверджені Міністерством освіти та науки України для дітей від 5 до 7-ми років. Програма розроблена до кінця навчального року. Для зручності вона поділена на місяці.
Артем Трапезніков додає:
Також ми модернізували наші чат-боти у Вайбер та Телеграм. Модернізація пройшла як у візуальній частині ботів, так і у функціоналі. Тепер більшість питань батьки можуть вирішити за 5 хвилин. В боті можна подивитися розклад занять, шкільне меню, передивитися перелік частих питань та перевірити, чи відвідала дитина школу.
До кінця року у Дніпрі має запрацювати система електронної звітності, онлайн-журнали та щоденники. Невдовзі її почнуть тестувати.
Також раніше ми писали Половина готова. У 82 садочках Дніпра ремонтують укриття