Готуємо сад і город до весни: що обовʼязково зробити в лютому

Кінець зими - початок дачного сезону. Саме так сприймається лютий більшістю захоплених садівників-дачників. У лютому прийшов час активних дій: пора закупити насіння, приготувати посадочні ящики і підходящі ґрунти, скласти графік висадки розсади і, звичайно, не забути у всій цій метушні про кімнатні квіти: їх треба поливати, удобрювати. А в кінці місяця можна розпочати роботи з обрізки та пересадки, повідомляє Дніпровська порадниця.

Роботи в лютому з кімнатними рослинами

На початку місяця корисно спокійно оцінити стан кімнатних рослин. Скоріше всього, багатьом з них потрібен не просто полив і підгодівля, а обрізка, пересадка або ділення. Кінець лютого - початок березня дуже вдалий час для підготовки кімнатних квітів до літнього сезону цвітіння.

У другій половині місяця обріжте пеларгонію, гібіскус, олеандр, гранат та інші. Зрізані живці можна укоренити. Пересадить рослини, у яких сильно виснажений ґрунт або яким став малий їхній горщик, решту підгодуйте комплексним мінеральним добривом. У великих діжках у драцен і фікусів замініть верхній шар ґрунту і прикрийте його мульчирующим матеріалом.

Роботи в лютому на городі та в саду 

Якщо лютий малосніжний, необхідно провести укриття багаторічних рослин соломою, ялиновим гіллям або іншими підручними матеріалами. Перевіряти варто і захист кори від гризунів, і наявність корму в пташиних годівницях.

Бажано уважно оглянути всі дерева і видалити знайдені в гілках гнізда шкідників і хворі плоди (джерела інфекції). Гнізда комах зазвичай розташовуються в листочках , що залишилися на зиму, дрібних гілочках і плодах. Зняті гнізда шкідників необхідно спалити разом з обрізаними гілочками, листям і плодами.

У лютневі теплі дні добре б зрізати черешки для щеплення дерев, інакше в березні можна не встигнути зробити це. При позитивній температурі повітря до розпускання бруньок можна обприскувати рослини від шкідників, обрізати дерева. Якщо відбувається активне танення снігу, слід зробити на ділянці весняний стік, щоб при подальших можливих заморозках на ґрунті не утворилася крижана кірка, яка згубна для багаторічних рослин. Також при тривалих відлигах необхідно прибирати укриття з рослин хмиз, солому, старе листя (щоб рослини не зіпріли ) . У цей час потрібно обрізати старі, відплодоношені і слабкі пагони і гілки у ягідних кущів (малина, смородина, агрус), вирізати непотрібні кореневі порослі, підготувати до посадки нові саджанці, очистити і побілити кору на стовбурах.

Вирощування розсади та посів насіння в лютому

У цей час слід перебрати все насіння, перевірити терміни їх придатності. Так насіння томатів, огірків, кабачків, буряків зберігають схожість протягом 10 років, насіння редиски, капусти, редьки, базиліка - до 5 років, насіння моркви, петрушки, кропу, перцю, баклажанів, цибулі - до 4 -х років. Прострочені насіння краще викинути.
Цей місяць підходить для підготовки розсади для подальшої висадки в грунт. Підготовляють місце для розсади, де багато світла і тепла, це як правило, великі підвіконня. На початку місяця висаджують кореневу селеру для розсади. Потім приступають до посадки насіння перців і баклажанів на розсаду.
З середини і до кінця місяця висаджують високорослі і середньо рослі насіння томатів для розсади в добре облаштованих теплицях. Весь місяць підходить для сіяння огірків і висаджування цибулі- ріпки в ящики для зелені. В останніх числах лютого виробляють посадку насіння петрушки, базиліка на зелень, селери для вирощування на підвіконні.

Також раніше ми писали Посівний календар на 2025 рік: коли сіяти і садити