«Дніпро єднає Україну»: містяни створили унікальну інсталяцію до Дня Соборності (фото)

22 січня країна відзначає День Соборності України. Уже третій рік дата припадає на час повномасштабної війни. Зранку у Дніпрі влаштували церемонію на Алеї пам’яті загиблих Героїв Революції Гідності та бійців АТО. Керівники області та міста, правоохоронці, військові, мешканці символічними квітами вшанували пам’ять тих, хто віддав життя за незалежність та свободу держави. Під час заходу була хвилина мовчання. Про це повідомляє Дніпровська порадниця з посиланням на міську раду.

У Дніпрі відзначили День Соборності акцією, що символізувала єдність України. Учасники створили інтерактивну інсталяцію: розмалювали пазли-області, які потім склали у карту з намальованим ланцюгом, що з’єднував всю країну. У центрі карти, на місці Дніпропетровщини, зобразили замок як символ єднання.

Заступник міського голови Андрій Денисенко наголосив на важливості єдності у боротьбі з російською агресією, порівнявши сучасні події з боротьбою за незалежність 106 років тому. Він підкреслив, що Дніпро є важливим центром опору, і закликав до згуртування заради виживання нації.

Ми зібралися біля хреста, встановленого на честь 14 хлопців, які 106 років тому загинули в боях за Дніпро, звільняючи його від банд більшовицьких московських наймитів. Це були вільні козаки, січові стрільці, наддніпрянці та галичани – вони уособлюють ідею єдності нашої держави. Сьогодні, як і 100 років тому, гинуть найкращі сини й доньки українського народу, адже той самий ворог насувається зі сходу і півдня, окуповує та розриває нашу країну на шматки, сказав він. 

До акції долучились, зокрема, міський гурток «Пласт. Дніпро» та Молодіжний центр Дніпра. Учасники наголошували на важливості таких заходів для згуртування громади та усвідомлення сили єдності.

Ще одна акція пройшла на одному з мостів міста. Дніпряни до Дня Соборності з'єднали український прапор-стрічку.

Довідка: День Соборності України відзначають щороку 22 січня у день проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, яке відбулося у 1919 році.

Також раніше ми писали Сильніший за біль: історія пораненого воїна, що знайшов підтримку у Дніпрі