Мучеників Бориса і Гліба. Працювати не можна, гукайте гостей та печіть пироги

6 серпня в церковному календарі – день пам’яті мучеників благовірних князів Бориса і Гліба. У святому хрещені вони отримали імена Роман та Давид. Князі були молодшими синами святого рівноапостольного князя Володимира. Хоча народилися задовго до Хрещення Русі, але їх виховували у християнському благочесті ще змалечку, пише Дніпровська панорама.

Під час братської міжусобиці вони були вбиті своїм старшим братом Святополком. Розгорілася вона після смерті Володимира 1015 року. Спочатку Святополк наказав вбити Бориса. Це сталося 24 липня 1015 року (за старим стилем) на березі річки Альти. Потім помер також і Гліб.

Що не можна робити в цей день

Заборонено виходити в поле і працювати там.  Натомість цього дня люди ходили один до одного в гості й пригощали домашніми пирогами.

Не рекомендовано рубати ліс, особливо для будівництва будинку, тому що люди, які в ньому житимуть, будуть постійно сваритися.

Не варто лихословити, лаятися.

Народні прикмети і традиції на 6 серпня

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день: 

  • дивилися, який сьогодні день: чайки часто сідають на воду до дощу;
  • зранку дощ — день буде погожий та ясний;
  • дме південний вітер до негоди;
  • до полудня роса — чекайте на грозу.

В цей період зазвичай ідуть жнива, але 6 серпня було не прийнято виходити на поле, щоб показати свою повагу святим. Це сприятливий час для того, щоб збирати ягоди в лісі. Існувало повір'я, якщо з ягід зробити кремоподібну суміш і нанести на обличчя, а потім змити, то хлопці не зможуть відвести погляд від краси.

Нагадаємо, раніше ми писали: Карнаухівську зливану кашу з Дніпропетровщини включили до списку культурної спадщини України