Найдовші проспекти Дніпра. Історичні факти й світлини (фото)

Майже всі великі міста України славляться своїми проспектами. Колись й Дніпро наче змагався у довжині магістралей з іншими містами. Й недарма, бо деякі проспекти тяглися на декілька кілометрів. Про це пише Дніпровська панорама.

У Дніпрі деякі проспекти можуть тягтися на кілька кілометрів. Це транспортні магістралі й прогулянкові зони. 

Довжина проспекту Олександра Поля – 4,4 км. Починається він у низині і закінчується підйомом на гору. Верхня його частина забудовувалась у 1960-1970-х роках типовими п’ятиповерховими будинками, а трохи пізніше – багатоповерхівками. Тут навіть планували пустити метро, але не склалося. 

     

Універмаг «Славутич» вважався однією з визначних пам’яток проспекту, як і магазин «Юність», від якого залишилася, по суті, лише назва зупинки. У нижній частині проспекту можна побачити будинки початку ХХ століття.

       

Трохи довшим за нього є проспект Гагаріна – 4,7 км. Він замислювався як «Вузовський масив» і навіть спочатку так називався. Основні будинки на проспекті збудували на початку 1960-х років.

     

Тут знаходяться майже всі місцеві навчальні заклади та гуртожитки. На початку 1980-х років початок проспекту Гагаріна це була практично межа міста.

     

Найзнаменитіший проспект Дніпра – ім. Дмитра Яворницького. Його протяжність 4,8 км. Він починається біля Соборної площі і закінчується біля Вокзалу. На проспекті Яворницького знаходиться велика кількість торгових та бізнес-центрів, магазинів, корпусів навчальних закладів.

     

Прокататися проспектом можна як на маршрутці або тролейбусі, так і на трамваї. На дорозі проспектом ще можна зустріти бруківку, якою він був вимощений з початку заснування міста.

Слобожанський проспект вважається одним із найдовших у Дніпрі. Його довжина становить 6,3 км. Починається на початку лівого берега та закінчується на виїзді з міста.

     

Раніше він називався Новомосковське шосе і забудовувався в основному 1970-х роках, але тут можна побачити і кілька п’ятиповерхових будинків збудованих на початку 1950-х років, а також велику кількість дев’ятиповерхівок, які почали з’являтися на проспекті вже в 1960-х роках. «Будинок торгівлі», «Океан» та «Нептун» – найвідоміші магазини проспекту.

       

Найдовшим у Дніпрі виявився проспект Богдана Хмельницького, довжиною понад 10 км. Спочатку це було Сурсько-Литовське шосе, потім вулиця Дніпропетровська, потім стала Героїв Сталінграда і після цього перетворилася на проспект Богдана Хмельницького.

       

Тут є кілька парків, стадіон, а вздовж вулиці йдуть переважно п’ятиповерхові будинки. Тут курсують маршрутки та трамваї. На проспекті Богдана Хмельницького у Дніпрі зареєстровано майже 250 адрес.

фото: блог Артема Костюка, група “Історія в фотографіях. Катеринослав-Днепропетровск"

Раніше ми писали про: Де в Дніпрі знаходиться вулиця Стара Пристань: історія та дивовижні подробиці (фото)