Свідоме електроспоживання. Як заощадити на електроенергії і теплі
Свідоме електроспоживання: поради від ДніпроСоціальний. Як заощадити на електроенергії і теплі, що потрібно зробити, розповість Дніпровська порадниця.
Повномасштабне вторгнення значно послабило українську енергосистему. І хоча наразі Дніпро отримує електроенергію майже безперебійно, все одно слід мінімізувати навантаження – по-перше, це профілактика блекаутів зараз і по-друге, впливає на наше майбутнє через роки й роки (адже паливні ресурси вичерпні).
Для свідомого споживання електроенергії ми підготували кілька порад.
Утеплення житла:
Проаналізуйте стан конструкцій, які відчиняються (вікна, кватирки, двері, балкони). За можливістю встановіть двокамерні склопакети для вікон та балконів. Підлаштуйте вхідні двері за розміром та утепліть усі стики. Також не менш корисним буде застелити підлогу килимом. Зробіть за батареєю відбивний екран з утепленої фольги, щоб поліпшити обігрів приміщення.
Розумне заощадження:
Варто зменшити кількість лампочок в освітленні, та оптимізувати зовнішнє освітлення. Залиште тільки те, що дозволить орієнтуватись у просторі.
Обов’язково вимикайте світло, якщо ніхто не перебуває у кімнаті.
Користуйтеся світлодіодними (LED) енергоощадними лампами, а також приладами з маркуванням «А» чи «А+», що споживають на 30-50% менше енергії, ніж звичайні аналоги. Використовуйте мікрохвильові печі та індукційні плити – вони економніші.
Правильне використання приладів:
Вимикайте прилади щойно повністю їх зарядили. Відрегулюйте температуру у приміщенні до задовільної, а щоб вам було тепло – одягніться
Використовуйте пральні та посудомийні машини в режимі «повного завантаження». Не залишайте електроприлади у «режимі сну»
Планування витрат:
Мінімізуйте використання енергоємних приладів у пікові години: з 6:00 до 11:00 та з 17:00 до 23:00. Вмикайте обігрівачі, павербанки, акумулятори та кондиціонери лише вночі, адже саме у цей період доби пікове споживання електрики зменшується.
Альтернативна енергія:
За можливості використовуйте альтернативні джерела енергії: сонце та вітер. Споживайте електрику від дизельного чи бензинового генератора, акумулюючої станції. Користуйтеся механічними ліхтариками, газовою плитою, свічками, термосумками, термосами для води та їжі.
Зберігайте публікацію, щоб нічого не забути!
Нагадаємо, раніше ми писали
Як відчистити пригорілу каструлю. Ефективні способи для будь-якого матеріалу