Управлінські рішення на місцях: У Дніпровській мерії розповіли про розвиток співпраці з органами самоорганізації населення
У Дніпрі за дорученням мера Бориса Філатова проводиться робота у напрямку децентралізації на рівні міста, мета якої – передати повноваження та фінанси для вирішення різних питань на тих чи інших територіях їхнім мешканцям.
За словами директора департаменту з питань місцевого самоврядування, внутрішньої та інформаційної політики Дніпровської міської ради Артема Нідєлька, мерія в особі департаменту розробляє стратегію розвитку органів самоорганізації населення. Так, нещодавно міська рада ухвалила рішення про те, що роботою ОСН у Дніпрі опікуватиметься мерія. Зокрема, вона надаватиме дозвіл на їхнє створення.
«Раніше це були повноваження районних у місті рад, а, отже, ОСН не могли використовувати кошти міського бюджету на реалізацію різних проектів. Тепер усе зміниться. Ухвалення цього рішення головним чином демонструє готовність міської ради до проведення якісних змін у системі управління», – сказав представник мерії.
Зі свого боку член правління Асоціації сприяння самоорганізації населення Анжеліка Пилипенко зазначила: наразі місто розглядає декілька шляхів розвитку ОСН. Перший – закласти у програму підтримки цих органів механізм, який надав би їм можливість визначати пріоритетні роботи на своїх територіях і контролювати їхнє виконання. При цьому розпорядниками коштів залишатимуться профільні департаменти та управління міськради.
«Другий шлях – це делегування повноважень відповідним ОСН. Тобто, проводитимемо з ними перемовини, щоб визначити, які саме повноваження вони хочуть прийняти. Для цього створимо спеціальну робочу групу у складі депутатів, чиновників. А далі – вироблятимемо механізм передачі повноважень», – розповіла Анжеліка Пилипенко.
У процесі розвитку діяльності органів самоорганізації населення Дніпровську міську раду підтримує Фонд Конрада Аденауера в Україні.
«У Дніпрі бачимо активну позицію міської влади, яка предметно докладає максимум зусиль для посилення процесів децентралізації, щоб містяни долучалися до різних управлінських рішень для розвитку та розбудови своїх же територій», – наголосив представник Фонду Конрада Аденауера в Україні Олексій Доронін.
Нині у Дніпрі також розроблено програму навчання для представників ОСН, що вже діють, та тих, що перебувають на стадії створення.
«Усіх зацікавлених осіб, які мають ті чи інші ідеї, запрошуємо на п’ятиденне навчання. На таких заняттях розповідатимемо, з чого почати втілювати той чи інший проект ОСН, які для цього потрібні кадри, а також про бухгалтерські питання, аналітичну роботу, спілкування з населенням тощо. Після навчань ці проекти проходитимуть публічний захист. Відібрані роботи будуть подані на реалізацію в рамках цільових програм. Тобто ми виступатимемо свого роду акселераторами ОСН – від створення їхніх проектів до реалізації», – додав спеціаліст відділу по роботі з органами самоорганізації населення та об’єднаннями громадян департаменту з питань місцевого самоврядування, внутрішньої та інформаційної політики міськради Владислав Макарець.
Довідка. У Дніпрі налічується близько 400 органів самоорганізації населення.