Як доглядати за кімнатними квітами у січні. Про це мало хто знає

Січень – це місяць, коли наші зелені улюбленці потребують особливої уваги. Короткий світловий день, низькі температури та сухе повітря в о опалювальних приміщеннях – все це створює додаткові виклики для кімнатних рослин. Але не варто засмучуватися! Дотримуючись кількох простих правил, ви зможете зберегти свої рослини здоровими та красивими протягом всієї зими. Про це повідомляє Дніпровська порадниця.

Як доглядати кімнатні рослини в січні?

Особливої ​​турботливості вимагає поливання. За винятком небагатьох рослин, природний час цвітіння яких падає на січень, а також рослин, що піддаються вигонці, решта перебувають ще в стані повного спокою. Всі ці відпочиваючі рослини містять швидше сухо, ніж волого, не доводячи, однак, землю до повного просихання. Виняток становлять тільки більшість кактусів та інші соковиті рослини, що вимагають у цей час повної сухості. Отже, поливання в січні виробляють взагалі рідко, але якщо вирішено полити, необхідно зробити це грунтовно, тобто так, щоб вода просочила весь ком і виступила через водостічний отвір на піддон. Ніколи не слід поливати свіжою, а тим більше холодною водою; навпаки, вода для поливання різноманітних рослин повинна бути обов'язково підігріта.

Горшкові рослини слід тримати в чистоті і постійно вчасно видаляти гілки, що засохли, і зіпсоване, зав'яле листя. Якщо до цього поставитися недбало, то на рослинах можуть оселитися різні паразити, а велике листя покриється потворним шаром пилу. Для збереження здоров'я рослин необхідно уникати того й іншого, і тому слід щомісяця, а за неможливості - хоч рази чотири на рік, мити листя з обох боків теплою водою. Обметати пил перової волоткою слід якнайчастіше. Як тільки буде помічено появу шкідливих комах або інших шкідників, їх необхідно швидко та ґрунтовно знищити. Засоби для цього вказані у розділі "Шкідники кімнатних рослин". Не слід також забувати про поставлені на зиму у підвал витривалих, так званих холодно-оранжерейних або просто "холодних" горщикових і діжкових рослинах. Потрібно стежити, щоб вони не пересохли і не змерзли. У відлигу підвали провітрюють, відкриваючи протягом дня вікна. Відпочиваючі цибулини та бульби переглядають, і якщо будуть знайдені загнили, то відразу вирізають зіпсовану частину до здорового місця та присипають порізи вугільним порошком.

Як доглядати кімнатні рослини в січні?

Вигонка квітів знаходиться у січні у повному розпалі. У житлових кімнатах виганяють ранні гіацинти та тюльпани, конвалії та інші багаторічні трав'янисті рослини, а також ранні чагарники. Всі рослини, що виганяються, слід постійно тримати помірно вологими, поливати виключно підігрітою водою, а чагарники, крім того, обприскувати. Необхідно також уважно стежити за гіацинтами у келихах, що стоять між подвійними рамами. Якщо очікується вночі сильний мороз, їх краще перенести в прохолодну кімнату або просто переставити на підвіконня, щоб келихи не замерзли і не полопалися.

Основні правила догляду за кімнатними рослинами в січні:

Освітлення:Розміщуйте рослини на найсвітліших підвіконнях.
Якщо природного освітлення недостатньо, використовуйте фітолампи.
Регулярно повертайте горщики, щоб рослина розвивалася рівномірно.
Полив:Полив скорочують до мінімуму. Більшість рослин взимку потребують менше води, ніж влітку.
Перед поливом перевіряйте вологість ґрунту. Поливайте тільки тоді, коли верхній шар ґрунту підсохне.
Використовуйте теплу, відстояну воду.
Вологість повітря:Частіше обприскуйте рослини теплою водою, особливо ті, що родом з тропічних лісів.
Використовуйте зволожувачі повітря або поставте горщики з рослинами на піддони з вологим керамзитом.
Температура:Більшість кімнатних рослин добре почуваються при кімнатній температурі 18-22 градуси Цельсія.
Уникайте протягів і різких перепадів температури.
Підживлення:Взимку більшість рослин перебувають у стані спокою, тому підживлення слід скоротити або зовсім припинити.
Огляд рослин:Регулярно оглядайте рослини на наявність шкідників та хвороб.
Видаляйте пожовкле та засохле листя.
Рослини, які особливо потребують уваги взимку:

Тропічні рослини: Фікуси, монстери, диффенбахії та інші потребують підвищеної вологості повітря.
Квітучі рослини: Азалії, цикламени, камелії потребують прохолодного місця і помірного поливу.
Сукуленти та кактуси: Ці рослини взимку поливають дуже рідко.
Поради:

Створіть мікроклімат: Для груп рослин можна створити міні-теплицю, накривши їх поліетиленовою плівкою.
Використовуйте природні зволожувачі: Поставте на підвіконня миски з водою або розкладіть вологі мох.
Не переставляйте рослини без потреби: Зміна місця може спровокувати скидання листя.
Дотримуючись цих простих рекомендацій, ви допоможете своїм зеленим улюбленцям пережити зиму і зустріти весну здоровими та красивими.