Як почистити чавунну сковорідку за допомогою солі. Простий лайфхак
Чавунна сковорідка – це не просто кухонний посуд, це інвестиція у смачні страви, довговічність та навіть певну кулінарну філософію. Вона здатна дарувати неповторну скоринку м'ясу, ідеально просмажувати овочі та випікати пишні млинці. Проте, її головна особливість – пориста структура та необхідність правильного догляду – часто лякає молодих господинь. Однією з найпоширеніших проблем є очищення чавунної сковорідки від залишків їжі, особливо пригорілих. Та не поспішайте хапатися за агресивні миючі засоби! Існує простий та екологічний лайфхак, головним інгредієнтом якого є звичайна кухонна сіль. Як повернути блиск засмаженій сковорідці, розповість Дніпровська порадниця.
Цей метод не лише ефективно видаляє забруднення, але й допомагає зберегти природний антипригарний шар, яким так цінується чавунний посуд. Забудьте про виснажливе шкрябання та хімічні запахи – сіль прийде на допомогу, перетворивши процес очищення на справжню магію. Готові дізнатися секрет блискучої чистоти вашої улюбленої сковорідки?
Для того, щоб почистити чавунну сковорідку, вам знадобляться груба сіль, м’якенька неабразивна губка і паперовий рушник.
Спочатку пательню треба добре помити гарячою водою, використовуючи м’яку губку. При цьому не слід використовувати агресивні миючі засоби, бо вони лише зіпсують захисний шар сковорідки.
Для того, аби прибрати з пательні залишки їжі, треба використати суміш солі і гарячої води. Цю суміш потрібно нанести на поверхню чавунної сковорідки і легко потерти. А далі ретельно вимити гарячою водою.
Після цього сковорідку треба добре витерти паперовим рушником, аби вона була суха. Це допоможе прибрати зайву вологу, яка лише сприяє утворенню іржі.
Чавунні сковороди потребують особливої уваги. Знання того, як очистити чавунну сковорідку від нагару, допоможе продовжити її термін служби. Для цього рекомендується використовувати сіль, яка ефективно справляється з нальотом, не пошкоджуючи поверхню.
При цьому простому методі сіль потрібно змішати з малою кількістю води, щоб вийшла дуже густа суміш. Її потрібно нанести на найбільш забруднені ділянки, почекати до 10 хвилин і очистити їх за допомогою щітки.
Сковороди з антипригарним покриттям варто очищати за допомогою м'яких губок і спеціальних засобів для миття посуду.