Зберегти памʼять та жити далі: як Інтерпайп Пінчука допомагає родинам загиблих, зниклих без вісті та полонених

Компанія Інтерпайп Віктора Пінчука організувала в Карпатах спеціальний табір для родин своїх працівників, які загинули чи зникли без вісти в російсько-українській війні. Головна мета – підтримати родини героїв, дати їм безпечний простір для відновлення та створити умови для спілкування з тими, хто переживає подібний біль. Репортаж із табору Інтерпайп опублікувало видання “Українська правда”.

Цього разу до табору приїхали 12 родин. Табір у горах для родин загиблих та зниклих безвісти співробітників – елемент системної підтримки компанії Інтерпайп, що з перших днів повномасштабної війни супроводжує мобілізованих працівників і підтримує їхні сімʼї. Корпоративна патронатна служба супроводжує кожну родину з моменту мобілізації батька – і не полишає після його загибелі чи зникнення безвісти.

“Родини, які пережили втрату, живуть у постійній невизначеності, у хронічній тривозі – і з цими станами важливо не залишатися наодинці.

Саме тому в Інтерпайпі вирішили створити простір, де можна не лише отримати фахову підтримку, а й побути серед тих, хто розуміє без слів. Простір, в якому немає потреби пояснювати, чому важко – бо це і так зрозуміло”, – розповіла психологиня Олена Шилова, яка надає підтримку родинам у таборі.

Дорослі і діти мають можливість індивідуальних сесій з психологами, отримують допомогу у вигляді артерапії, іпотерапії, походів у гори, спільних кінопереглядів, вечорів пам’яті.

“Я колись думала: психолог? Та я сама собі психолог. А тут зрозуміла: без них – ніяк. Вони розкрили нас. Ми їм довірились і відкрилися. Вперше за довгий час”, – розповіла Наталя з Нікополя, вдова. Її чоловік загинув на фронті торік влітку.

В Інтерпайпі Віктора Пінчука розповіли, що в разі загибелі, зникнення безвісти чи потрапляння в полон мобілізованого працівника компанія продовжує тримати зв’язок з родиною співробітника.

 

“Ми не зникаємо після смерті людини. Якщо загинув працівник – ми лишаємося поруч із його родиною. Допомагаємо юридично, емоційно, просто по-людськи. Дізнаємося про дітей, підтримуємо в побутових питаннях, шукаємо рішення”, – каже координаторка патронатної служби Інтерпайп Ольга Мостовик.

Кожна родина отримує від Інтерпайпу одноразову фінансову допомогу в розмірі 100 тисяч гривень та постійну адресну підтримку. Компанія бере на себе комунікацію з державними структурами, допомагає з оформленням документів, у разі потреби долучає юристів або медичних консультантів. Підтримка поширюється й на демобілізованих співробітників Інтерпайп.

Нині 1070 працівників Інтерпайп несе службу у війську. 189 ветеранів повернулися до роботи. На жаль, на війні загинули 83 співробітники, ще сорок – у списках зниклих безвісти, п’ятеро – в полоні.