Як відіпрати білі кросівки в машинці і вручну. Лайфхаки для ледачих за секунди
Білі кросівки - взуття, яке не втрачає актуальності. Проте, вони ж і найбрудніші! Не засмучуйтесь, адже повернути їм сяйво білосніжної чистоти цілком можливо. Про це розповість Дніпровська порадниця.
Ось детальна інструкція, яка допоможе вам у цьому:
1. Оперативність - запорука успіху!
Чим швидше ви почнете чистку, тим легше буде вивести плями. Не залишайте брудні кросівки надовго, адже бруд може в'їстися в матеріал і значно ускладнити його видалення.
2. Підошва - на першому місці
Використовуйте вологу ганчірку або щітку, щоб видалити бруд з підошви. Для стійких забруднень можна застосувати мильний розчин.
3. Шнурки та устілки - окремо!
Шнурки та устілки можна випрати окремо:
Шнурки: В пральній машині або вручну з милом.
Устілки: Використовуйте мильний розчин, щітку з м'яким ворсом, при необхідності - спеціальні засоби для дезодорації.
4. Вибір "зброї" проти бруду:
Для білих кросівок рекомендується використовувати спеціальні засоби, які не містять хлору та відбілювачів. Можна також застосувати:
Господарське мило: Натріть мокре мило на брудну ділянку, залиште на 10-15 хвилин, потім почистіть щіткою та прополощіть.
Пральний порошок: Розчиніть порошок у теплій воді, замочіть кросівки на 30 хвилин, потім почистіть щіткою та прополощіть.
Оцет: Змішайте оцет з водою в пропорції 1:1, замочіть кросівки на 15-20 хвилин, потім почистіть щіткою та прополощіть.
5. Замочування - попередня битва з брудом:
Замочіть кросівки в теплій воді з додаванням миючого засобу на 30-60 хвилин (в залежності по ситуації). Це допоможе розм'якшити бруд та полегшити його видалення.
6. Чистка - остаточний удар по бруду:
Використовуйте щітку з м'яким ворсом, щоб ретельно почистити всі забруднені ділянки кросівок. Не тріть сильно, щоб не пошкодити матеріал.
7. Чиста вода - запорука успіху!
Ретельно прополощіть кросівки чистою водою, щоб видалити всі залишки миючого засобу. Переконайтеся, що в матеріалі не залишилося жодних слідів піни. Якщо ви погано виперете кросівки, то на білому можуть з"явитись жовті плями. Тому доведеться прати ще раз. Тому робіть все добре одразу, щоб потім не довелось переробляти.
8. Сушіння - фінальний акорд:
Поставте кросівки сушити в добре провітрюваному місці, подалі від прямих сонячних променів. Не рекомендується сушити кросівки в пральній машині або на батареї, адже це може призвести до деформації матеріалу.
Додаткові поради для бездоганної чистоти:
Стійкі плями: Для видалення стійких плям можна використовувати спеціальні пасти або плямовивідники.
Тестування: Перед використанням будь-якого нового засобу для чищення рекомендується протестувати його на невеликій ділянці кросівка, щоб переконатися, що він не пошкодить матеріал.
Захист: Щоб білі кросівки довше зберігали свою білизну, можна використовувати спеціальні спреї для захисту.
Регулярність: Регулярно чистіть кросівки, щоб запобігти накопиченню бруду та плям.
Дотримуючись цих покрокових інструкцій та додаткових порад, ви зможете без проблем повернути своїм білим кросівкам сяйво та чистоту!
Нагадаємо, раніше ми писали
Як правильно завантажувати білизну в пральну машину: поради для довговічності